29. 3. 2024 (15:00) | ČFL - 20. kolo: Sokol Hostouň vs. Povltavská FA (Hostouň)

U19 | Hostouňští zvládli derby se Švermovem

Výhrou v nedělním derby na hřišti Švermova odčinili starší dorostenci Hostouně středeční domácí porážku s Kladnem a připsali si důležité tři body. V tabulce tak poskočili na páté místo. Mezi hostouňské střelce se zapsal Černý, Kolak a Rohla. Průběh utkání nám přiblížil trenér Radek Hlavsa…

Do zápasu vstoupili lépe Hostouňští, kteří si vytvořili mírnou uzemní převahu a několik šancí, které však zůstaly nevyužity. Dobrý výkon na chvíli zmrazil domácí útočník Frühauf, který se po pěkném uvolnění Nachtigala (ještě v létě hráče Hostouně), dostal sám před Musela a nedal mu střelou k tyči šanci. Naši hráči okamžitě zabrali a po dvou minutách srovnal po rohovém kopu Kolak. Do konce poločasu již branka nepadla a do kabin se šlo za stavu 1:1.

Jako před týdnem v domácím zápasem, se i nyní hostouňským povedl vstup do druhé půle. Po levé straně pronikl z poloviny hřiště do vápna Hlavsa a domácím nezbylo nic jiného než ho faulovat. Penaltu suverénně proměnil jeden z nejlepších hráčů utkání Jakub Černý. Hostouňští stupňovali svoji převahu a vytvářeli si další šance. Samostatné úniky neproměnil Hlavsa po pěkném uvolnění od Feka, ani Rohla po samostatné akci.  Trochu nám zatrnulo ke konci zápasu, kdy z ojedinělého protiútoku domácí nastřelili břevno. V závěru opět potvrdil roli kanonýra Lukáš Rohla, když proměnil svůj druhý sólo únik a zajistil nám tak tříbodový zisk.

Hráči sokola podali velmi slušný kolektivní výkon, který by měl být odrazovým můstkem do zbývajících podzimních zápasů.

Baník Švermov vs. Sokol Hostouň 1:3 (1:1)

Sestava: Musel – Větrovec, Kolak, Černý, Malý – Hlavsa, Lejsek (62. Švejda), Inneman, Kočovský (74. Smolák) – Feko, Rohla (89. Rekl)

.

V neděli čeká starší dorostence další souboj s konkurentem v tabulce. Od 10:15 se představí na hřišti slánského SK.

Autor: Radek Hlavsa, Lukáš Horníček