U19 | Hostouň veze bod z Poděbrad

Starší dorostenci mají za sebou úspěšný start do jarní části sezóny. Ze hřiště čtvrtého celku Krajského přeboru vezou bod za remízu 2:2.

Dorostenci na úvod jara nečekal jednoduchý úkol. K prvnímu zápasu zajížděli na půdu jednoho z lídrů soutěže - FK Bohemia Poděbrady. Ani výsledek 2:7 ze vzájemného podzimního utkání jim velké šance na úspěch nedával…

Dorostenci Hostouně však naznačili již v průběhu přípravy, že se na jaře setkali s dobrou formou, kterou potvrzovali i od úvodních minut na umělém povrchu v Poděbradech. Střela Študenta v úvodu se ještě mezi tři tyče nevešla, ale v 10. minutě už důvod k radosti byl. Ve středu hřiště vybojoval míč Krejsa, který vyslal přesnou přihrávkou do samostatného úniku Mikeše. Ten se v podobných situacích nemýlí, a to potvrdil i tentokrát - 1:0 pro Hostouň! I v dalším průběhu byli aktivnější Hostouňští, z čehož ve 26. minutě vytěžili druhou branku. Po kombinaci Hlaváček - Čečetka - Jansa, se posledně jmenovaný napřáhl z 25 metrů od branky do balonu a krásnou střelou nedal domácímu brankáři šanci. Výborný výkon z prvního poločasu nakonec pokazilo snížení soupeře z trestného kopu.

Ve druhém poločase měli balon na kopačkách více domácí, ale jejich převaha byla spíše platonická. Jejich snažení brzdily buď nepřesnosti nebo naráželi na dobře fungující ofsajd systém Hostouně. Když už to vypadalo, že se hráči Poděbrad k vyrovnání nedostanou, tak jim z nenápadné akce nabídli Hostouňští, po špatné domluvě v obraně, vyrovnání na zlatém podnose - 2:2. V závěru utkání si ještě obě mužstva připsala po jedné velké šanci, ale ty už ke změně výsledku nevedly.

FK Bohemia Poděbrady vs. Sokol Hostouň 2:2 (1:2)

Sestava: Plecitý - Krejsa, Bříza (20. Balej), Dědeček, Hlaváček - Kratochvíl (87. Pešek), Študent, Švejda, Čečetka (75. Kočovský) - Mikeš, Jansa

Branky: 10. Mikeš, 26. Jansa

Žluté karty: Švejda

Rozhodčí: Zdeněk Josef - Kosina Ladislav, Salava Václav

Autor: Lukáš Horníček | Fotografie: Zuzana Šůsová