20. 4. 2024 (18:00) | ČFL - 23. kolo: Slavia Karlovy Vary vs. Sokol Hostouň (Drahovice)

U19 | Hostouň ovládla turnaj v Německu

Dorostenci si během sobotního podvečera zpestřili zimní přípravu halovým turnajem v německém Heidenau. V něm se představily hned dva výběry do devatenácti let. Obě mužstva zanechala v Německu dobrý dojem, a to obzvlášť tým vystupující na turnaji pod názvem Sokol Hostouň A, který celý turnaj ovládl. Sokol Hostouň B skončil na šestém místě.

Foto: Sokol Hostouň

Halového turnaje v saského Heidenau se dorostenci zúčastnili již podruhé. V loňském roce sice nepodali špatný výkon, ale jejich cesta skončila už ve skupinové fázi. O to byla větší chuť hráčů v letošním ročníku dokráčet co nejdále. Stejně jako loni, přihlásili hned dva výběry. Tým vystupující pod názvem „Sokol Hostouň A“ byl složen z hráčů staršího dorostu. Ve výběru „Sokol Hostouň B“ nastoupili převážně hráči ročníku 2002 a 2003.

Sokol Hostouň A: Větrovec - Študent, Kratochvíl, Kočovský, Frýdl, Nachtigal, Černý

Sokol Hostouň B: Šikanedr - Inneman, Kopuletý, Coufal, Linhart, Volf, Drahota

ZÁKLADNÍ SKUPINOVÁ FÁZE

V základních skupinách bylo rozděleno 9 týmů do tří skupin. Hostouň A byla vylosována do skupiny B k mužstvům TSV Pulsnitz a SV Sachsenwerk Dresden. Hostouň B narazila v úvodní fázi ve skupině A na domácí výběr turnaje Heidenauer SV. Třetím do party byl SV Eintracht Dobritz. Hostouň A svoji skupinu ovládla bez jediného zaváhání. Hostouň B se přeci jen v turnaji rozjížděla pomaleji. Nejprve schytala „sedmičku“ od jednoho z favoritů turnaje Heidenauer SV. V druhém utkání už přeci jen hráči zabrali a vyválčili s mužstvem SV Eintracht Dobritz bod za remízu 1:1.

Heidenauer SV - SV Eintracht Dobritz

Fortschritt Meißen W.

BSC Marzahn

NADSTAVBOVÁ SKUPINOVÁ FÁZE

Ve druhé fázi turnaje se pokračovalo opět ve skupinách, do kterých si mužstva přenesla body ze základní části. Systém turnaje svedl oba týmy Hostouně do skupiny 2. K nim byl přiřazen ještě SV Fortschritt Meißen West. Vzájemné měření sil skončilo lépe pro Hostouň A, která vyhrála 3:1. Hostouň B si pak zpravila chuť v dalším zápase, když porazila SV Fortschritt 2:0 a zajistila si z pozice druhého týmu tabulky boj o 5. místo turnaje. Hostouň A si vítězstvím v další skupinové fázi zajistila postup do semifinále.

10.

TSV Pulsnitz

SV Eintracht Dobritz

BOJE O UMÍSTĚNÍ

V boji o 5. místo nezvládla svůj souboj Hostouň B, která prohrála s mužstvem TSV Pulsnitz 0:3. Hostouň A dokázala porazit v semifinále domácí výběr a jednoho z favoritů Heidenauer SV. Jejich společný zápas skončil 0:0. V penaltovém rozstřelu byli šťastnější Hostouňští a postoupili do finále. V něm zelenobílí narazili na suveréna celého turnaje SpG Weißig. Ve finálovém klání sice Hostouňští vedli už 2:0, ale houževnatý soupeř nakonec vyrovnal, a i tentokrát musely rozhodnout o vítězi pokutové kopy. V nich naši borci ani jednou nezaváhali a stali se vítězem celého turnaje! Radost ještě znásobila cena pro nejlepšího brankáře, kterou si odnesl Vladimír Větrovec.

Semi 1

SpG Weißig - SV Sachsenwerk Dresden

Semi 2

Sokol Hostouň A - Heidenauer SV