U19 | Dorostenci zdolali Povltavskou i napodruhé

Los Krajského přeboru si se starším dorostem Hostouně pohrál a podruhé během týdne je poslal na hřiště Hvozdnice k zápasu s Povltavskou fotbalovou akademií. Ani tentokrát Hostouňští nezaváhali a nad soupeřem vyhráli 5:0.

Dorostenci dali zapomenout na týden staré utkání, ve kterém vítězství získali až zásluhou zlepšené hry ve druhém poločas a na soupeře tentokrát vlétli od prvních minut. Obrana Povltavské dokázala odolávat útokům Hostouně do 12. minuty, kdy otevřel skóre střelou z dálky Černý. Pohodu týmu potvrdil o šest minut později druhou brankou Mikeš. A když do poločasu zvýšil na 3:0 Švejda, byl odražen poslední odpor soupeře.

Ve druhém poločase začal zápas ztrácet na tempu s prostřídáním mužstva, ale i tak se dokázali Hostouňští prosadit ještě dvakrát. V 50. minutě si naběhl na centr Mikeš a druhou brankou v utkání zvýšil již na 4:0. Pomyslný „bůr“ završil v 66. minutě nejlepší střelec mužstva Kratochvíl. Hostouňské vítězství posunulo na druhé místo tabulky Krajského přeboru.

V příštím kole přivítají starší dorostenci na umělé trávě v Rynholci Slavii Jesenice. Zápas má naplánován výkop na sobotu 26. 10. (10:15).

Povltavská FA vs. Sokol Hostouň 0:5 (0:3)

Sestava: Plecitý - Kopuletý, Frýdl (66. Kočovský), Bříza, Černý (72. Větrovec) - Kratochvíl (73. Volf), Nachtigal, Švejda, Študent - Pešek (58. Linhart), Mikeš (73. Drahota)

Branky: 12. Černý, 18. a 50. Mikeš, 32. Švejda, 66. Kratochvíl

Žluté karty: Žemlička, Dufek - Plecitý

Autor: Lukáš Horníček | Foto: Zuzana Šůsová