29. 3. 2024 (15:00) | ČFL - 20. kolo: Sokol Hostouň vs. Povltavská FA (Hostouň)

U19 | Dorostenci z Německa se vztyčenou hlavou

Hostouňští dorostenci mají za sebou další mezinárodní zkušenost. V německém Heidenau se střetli s týmy ze spolkové země Sasko, ale i s českým ligovým mužstvem FK Ústí nad Labem. Na medailové pozice sice nedosáhli, ale v Německu za sebou nechali pozitivní dojem.

Foto: Lukáš Horníček

Hostouň, jako jediný z účastníků, přihlásila do turnaje dvě mužstva. Do skupiny B bylo nalosováno mužstvo Sokol Hostouň „I“ (Hrnčíř, Mikeš, Nachtigal, Balej, Študent, Krejsa, Kratochvíl, Bříza). V úvodním klání dokázali Hostouňští zvítězit nad drážďanským mužstvem FV DD 06 Laubegast 2:0. V druhém zápase naopak podlehli stejným poměrem mužstvu FV Ottendorf-Okrilla 05. V dalším utkání narazili na lipský FC Blau-Weiß. I přesto, že Hostouňští prohrávali již 0:2, dokázali v závěru utkání brankami Baleje a Mikeše vyrovnat. Radost však nevydržela dlouho. Pár vteřin před koncem vrátili vedení na svou stranu hráči Lipska. Chuť si zpravili dorostenci v dalším zápase. V českém souboji s ligovým FK Ústí nad Labem dokázali, díky hattricku Mikeše, vyhrát 3:2 a postarali se o jedno z velkých překvapení turnaje. Aby si zajistili jistý postup do semifinále, potřebovali v posledním utkání vyhrát nad Radebeuler BC o čtyři branky. Výhra nakonec byla „pouze“ v nejtěsnějším poměru 1:0, a tak se výběr Sokola Hostouň I rozloučil s turnajem již ve skupině.

Mužstvo Sokol Hostouň „II“ (Větrovec, Jansa, Hlaváček, Švejda, Čečetka, Frýdl, Máj, Pešek, Pechar) ve skupině A nezačalo příliš dobře. Drážďanskému celku SV Sachsenwerk DD podlehlo vysoko 0:6. Druhý zápas zvládli Hostouňští o poznání lépe. S domácím výběrem si připsali bod za remízu 2:2. O branky se postarali Čečetka a Jansa. Zlepšený výkon byl znát i v dalším utkání s mužstvem SpG Reinhardtsgrimma, bohužel na výborně hrajícího soupeře to nestačilo. Blízko bodům byli Hostouňští ve čtvrtém utkání s „pošťákama“ z Budyšínu. V zápase byli nebezpečnějším mužstvem. Bohužel i tentokrát nestálo štěstí na jejich straně a podlehli až zásahem soupeře ze závěru utkání. Na body nakonec nedosáhli ani v posledním utkání s týmem Radebeuler BC a uzavřeli turnaj s jedním bodem. Nutno však podotknout, že kromě úvodního utkání, nebyli v zápasech horším mužstvem, ale vybrali si daň za nezkušenost s podobnými turnaji.

„Pro většinu hráčů to byla jedna z prvních zkušeností s halovým fotbalem, což se projevilo zejména zkraje turnaje. Naši hráči nehráli špatně, ale do hry se jim často vkrádaly návyky z velkého fotbalu. I když se nakonec neprobojovali do semifinále, v konečném zúčtování musím přístup obou mužstev hodnotit pouze kladně,“ zhodnotil turnaj trenér mužstva Jan Vycpálek.

Velké díky patří domácímu Heidenauer SV, který dokázal zorganizovat výborný a kvalitně obsazený turnaj.

Sestava:

Sokol Hostouň I: Hrnčíř - Mikeš, Nachtigal, Balej, Študent, Krejsa, Kratochvíl, Bříza

Sokol Hostouň II: Větrovec - Jansa, Hlaváček, Švejda, Čečetka, Frýdl, Máj, Pešek, Pechar

SKUPINA A

Sokol Hostouň II - SV Sachsenwerk DD