28. 4. 2024 (17:00) | ČFL - 24. kolo: Sokol Hostouň vs. FK Dukla Praha B (Hostouň)

U19 | Dorostenci uspěli ve Švermově

Starší dorostenci dokázali v tradičním derby ve Švermově zvítězit 3:0 a udržet tak třetí místo v tabulce Krajského přeboru před dotírající Slavií Jesenice a Baníkem Švermov.

Jestli by si měli hostouňští dorostenci určit nejméně oblíbené soupeřovo hřiště, to ve Švermově by suverénně vévodilo. Za posledních pět let tam Hostouňští všechny zápasy prohráli a vstřelili pouhé dvě branky. S touto negativní bilancí jeli v neděli dorostenci hájit třetí místo v tabulce Krajského přeboru právě na půdu švermovského Baníku.

Ale každá série jednou končí a ta s Baníkem vzala za své o víkendu. Hostouňští podali jeden z nejlepších výkonů podzimu a soupeře s přehledem přehráli vysoko 3:0. V prvním poločase se dvakrát prosadil Kočovský a v druhé půli uzavřel brankový účet Balej.

„Dnes mi nechyběla zodpovědnost, bojovnost, kombinace ani střelba. Podali jsme výborný výkon a zaslouženě vyhráli,“ sršela radost z trenéra Zdeňka Nachtigala.

V příštím kole přivítají starší dorostenci na umělé trávě v Rynholci MFK Dobříš. Zápas má naplánován výkop na sobotu 9. 11. (10:15).

TJ Baník Švermov vs. Sokol Hostouň 0:3 (0:2)

Sestava: Plecitý - Frýdl, Bříza, Švejda, Černý - Kratochvíl (88. Kopuletý), Nachtigal (82. Drahota), Študent, Balej, Civín (87. Pešek) - Kočovský (86. Volf)

Branky: 19. a 24. Kočovský, 56. Balej

Žluté karty: Bříza

Autor: Lukáš Horníček | Foto: Zuzana Šůsová