U19 | Dorostenci udolali Dobříš v závěru utkání

Starší dorostenci zvládli nervózní závěr utkání s Dobříší a v posledním domácím utkání podzimu si připsali tři body za vítězství 3:2.

V posledním vzájemném utkání, hraném v srpnu, došli hostouňští dorostenci k hladkému vítězství 4:0 a úvod sobotního utkání nasvědčoval, že ani tentokrát tomu nebude jinak. Od úvodních minut byli zelenobílí páni na hřišti. Dominanci zúročili již v 15. minutě, kdy se prosadil Kočovský. A když si o pár minut později obránce hostů srazil centr Nachtigala do své sítě, zdála se být cesta k vítězství otevřená. Dvoubrankové vedení mohli Hostouňští do poločasu několikrát navýšit, ale buď byla proti branková konstrukce, anebo chybělo trocha štěstí, když několikrát míč „převaloval“ po brankové čáře.

Neproměněné šance nakonec dorostence Hostouně mrzely. Hned v úvodu druhého poločasu neodpískal rozhodčí Meščan zřejmí úder loktu dobříšského hráče do obličeje Nachtigala. Z následného protiútoku soupeř vstřelil gól a dostal se tak na rozdíl jedné branky. Zelenobílí následně nepochopitelně ustoupili z hry, která jim přinášela ovoce v první půli a více energie věnovali podivuhodným výrokům rozhodčího. Soupeř, nakopnutý brzkou brankou, toho využil a několikrát byl blízko vyrovnání. Toho se nakonec dočkal v 77. minutě, kdy se prosadil dobříšský Koller. Závěr utkání se nesl v nervózním duchu se spoustou chyb. Jedné takové dokázali nakonec využít Hostouňští v samém závěru utkání, kdy ujmul všechny body pro Hostouň vstřelenou brankou Černý.

V neděli 17. 11. zajíždí dorostenci k poslednímu podzimnímu kolu na půdu slánského SK. Zápas má naplánován výkop na 10:15.

Sokol Hostouň vs. MFK Dobříš 3:2 (2:0)

Sestava: Plecitý - Kopuletý (51. Linhart), Frýdl, Bříza, Černý - Kratochvíl, Študent, Nachtigal (89. Větrovec), Civín (89. Volf) - Balej, Kočovský (40. Švejda)

Branky: 15. Kočovský, 23. Škodný (vlastní), 87. Černý - 46. Pinc, 79. Koller

Žluté karty: Bříza, Plecitý, Černý (všichni Hostouň)

Autor: Lukáš Horníček | Foto: Zuzana Šůsová