24. 5. 2024 (18:00) | ČFL - 28. kolo: Sokol Hostouň vs. FC Táborsko akademie (Hostouň)

U19 | Dorostenci si zpestřili sezónu přátelským utkáním se Švermovem

Starší dorostenci odehráli přípravné utkání s rivalem z předchozích sezón a letošním suverénem 1. A třídy - Baníkem Švermov.

Do utkání zasáhli především hráči širšího kádru staršího dorostu Hostouně s menším zápasovým zatížením. Kádr pro toto utkání doplnili i hráči z mladšího dorostu.

V zápase šel do vedení sice soupeř, ale Hostouňští dokázali stav rychle otočit a připsali si poločasové vedení 2:1. I v úvodu druhého poločasu se jako první radovali hráči Švermova. Na jejich branku jsme dokázali odpovědět třetím zásahem - 3:2. Baníku se však povedlo konečnou prohru odvrátit pár vteřin před koncem a srovnal na konečných 3:3. Dvě branky v utkání si připsal Čečetka a jednu přidal Pešek. U všech asistoval Ladislav Nachtigal!

Zápas pohledem trenéra Z. Nachtigala:

Kluci včera odehráli přátelské utkání s účastníkem 1. A třídy. Do zápasu jsme postavili hráče, kteří jsou málo vytíženi a v mistrovských zápasech spíše střídají nebo nenastupují vůbec. Dále jsme zapojili i tři hráče mladšího dorostu.

Ze začátku zápasu jsme si vypracovali několik šancí (dvě si připsal Čečetka a jednu Pešek), ale bohužel jsme je neproměnili a vzápětí dostali, po nedostoupení Dlouhého, první branku. Kluci se snažili kombinovat a k vidění bylo i pár krásných akcí, …za což zasluhují pochvalu. Vyrovnaní na 1:1 zařídila dvojice Ladislav Nachtigal - Michal Čečetka. Nachtigal přihrál Čečetkovi, který se nemýlil a vyrovnal stav zápasu. I druhý gól padl po jejich spolupráci. Tentokrát Nachtigal zahrál přesný míč z rohového kopu a Čečetka nezaváhal - 2:1. Kluky jsme po 20 minutách prostřídali, což se na hře projevilo. I tak si kluci připsali poločasové vedení 2:1.

Do druhého poločasu jsme opět proházeli sestavu a na hře to bylo opět znát. Soupeř nás zatlačil a zaslouženě vyrovnal - 2:2. V dalším průběhu se hra vyrovnala a šance byly na obou stranách. Z této pasáže zápasu vyšli lépe naši. A potřetí v utkání u toho byl Nachtigal, který krásným přenesením hry našel Peška - 3:2. V závěrečné dvacetiminutovce kluci sice bojovali, ale začali odcházet po fyzické stránce, což soupeř v posledních vteřinách hry využil k vyrovnání - 3:3!

Sokol Hostouň vs. Baník Švermov 3:3 (2:1)

Sestava: Větrovec - Pechar, Bříza, Balej, Dlouhý - Pešek, Frýdl, Nachtigal L., Máj - Feko, Čečetka (Kočovský, Volf, Jůza, Drahota)

Branky: 2x Čečetka, Pešek

Autor: Zdeněk Nachtigal, Lukáš Horníček