U19 | Dorostenci si výhrou ve Slaném upevnili druhé místo

Starší dorostenci zvládli vyhrocené utkání ve Slaném a vyhráli vysoko 6:1. Vítězstvím si Hostouňští pojistili titul podzimního vicemistra Krajského přeboru U19.

V posledním vzájemném utkání ve Slaném, hraném začátkem září, Hostouňští rozhodli o tříbodovém zisku až v samém závěru a odvezli si těsnou výhru 2:1. Asi všichni aktéři nedělního utkání očekávali vyrovnaný průběh i tentokrát. Nasvědčovaly tomu i úvodní minuty, kdy se jednalo spíše o boj ve středu hřiště. Z marastu vytáhl Hostouň úvodní brankou utkání v 9. minutě Kratochvíl a pomohl rozjet brankostroj. O dvě minuty později se premiérovou brankou ve starším dorostu prosadil Civín a v 18. minutě zvyšoval již na 3:0 Mikeš. Ve 23. minutě sice Slané z ojedinělé akce snížilo, ale tříbrankové vedení vrátil zelenobílým do přestávky Balej.

Na začátku druhého poločasu se ještě nestihli diváci vrátit od občerstvení, když Mikeš druhou brankou utkání zvyšoval již na 5:1 pro Hostouň. Druhého zásahu se dočkal v 72. minutě i Kratochvíl, který brankový účet utkání otevřel a zároveň i uzavřel. I když o vítězi bylo jasno, závěr přinesl hodně emocí. Nejprve byl vyloučen slánský Kotěra za zmaření gólové akce, následně po potyčce i Čerpl a hostouňský útočník Linhart.

Vítězství Hostouňským zajistilo přezimování na krásném druhém místě, s náskokem tří bodů na třetí Králův Dvůr a se ztrátou dvou bodů na první Union Beroun (pozn.: ten má ještě k dobru dohrávku s Tatranem Rakovník).

SK Slaný vs. Sokol Hostouň 1:6 (1:4)

Sestava: Plecitý - Frýdl, Bříza, Švejda, Černý - Kratochvíl (76. Maxant), Nachtigal (62. Linhart), Študent (70. Větrovec), Civín (50. Kočovský) - Mikeš (76. Drahota), Balej

Branky: 23. Lunger - 8. a 72. Kratochvíl, 11. Civín, 18. a 48. Mikeš, 36. Balej

Žluté karty: Nachtigal

Červené karty: Kotěra, Čerpl - Linhart

Autor: Lukáš Horníček | Foto: Zuzana Šůsová