U19 | Dorostenci si poradili s Povltavskou

Starší dorostenci si po čtvrteční vysoké výhře nad Tatranem Rakovník opět zastříleli. Na hřišti ve Hvozdnici porazili Povltavskou fotbalovou akademii 6:2.

Cesta za vítězstvím vedla opět po velmi kamenité cestě. Kdo bude pánem na hřišti, se potvrzovalo od prvních minut. Malý důraz v soupeřově šestnátce a nepřesnost ve finální fázi útočných akcí však zapříčinily, že Povltavská inkasovala pouze jednou brankou Nachtigala. O to hůř, že opětovně soupeř dokázal vytěžit z minima maximum a v závěru poločasu z ojedinělé akce vyrovnal.

O přestávce tak musela přijít, jak už je letos zvykem, promluva do duší. Ta, stejně jako ve čtvrtečním utkání s Tatranem, padla na úrodnou půdu a hráči si začali plnit své povinnosti. A když k tomu odbourali nešvary z první půle, bylo možné nasměřovat cestu ke třem bodům. V 57. vrátil vedení Hostouni Študent a o devět minut později zvýšil na 3:1 Kratochvíl. V 71. a 77. minutě dal dvěma góly připomenout Mikeš na svoji loňskou střeleckou formu. Úsměvy dorostencům mírně zmrazil v 83. minutě domácí Doubek, ale poslední slovo měli opět Hostouňští. V samotném závěru upravil na konečných 6:2 Volf.

Povltavská FA vs. Sokol Hostouň 2:6 (1:1)

Sestava: Větrovec - Balej, Švejda, Frýdl, Černý (73. Kopuletý) - Kratochvíl (74. Pešek), Nachtigal (76. Drahota), Coufal (46. Mikeš), Študent (76. Volf) - Kočovský (46. Linhart), Bříza

Branky: 40. Dufek, 83. Doubek - 24. Nachtigal, 57. Študent, 66. Kratochvíl, 71. a 77. Mikeš, 90. Volf

Žluté karty: Mytryuk (PFA)

Autor: Lukáš Horníček | Foto: Zuzana Šůsová