U19 | Dorostenci nasázeli Liberci sedmičku

Starší dorostenci se na soustředění v Heřmanicích utkali se suverénem libereckého krajského přeboru Rapidem Liberec. Souboj týmů ze sousedních přeborů vyzněl jednoznačně pro ten Středočeský. Hostouňští přehráli Rapid vysoko 7:1!

Hostouňští na soupeře, který v letošním soutěžním ročníku ještě neprohrál, vlétli ve velkém stylu a brzo vedli o tři branky. Úvodní branku vstřelil v 5. minutě po přihrávce Jansy Mikeš. O dvě minuty později se dostal, po střele Švejdy, k dorážce Jansa a zvýšil na 2:0. V 11. minutě zužitkoval přesný centr Mikeše Študent a poslal Hostouň do tříbrankového trháku. V další fázi utkání přidal i Liberec a hnal se za zkorigováním skóre. To se mu nakonec nepovedlo. Naopak to byli Hostouňští, kteří se radovali z další branky. Ve 31. minutě vstřelil druhou branku v utkání Jansa (asistence Mikeš) - 4:0.

Liberečtí se sice dočkali branky v úvodu druhého poločasu, ale Hostouňští dokázali brzo odpovědět pátou brankou. Poněkolikáté v zápase dokázal vytěžit ze spolupráce s Mikešem Jansa a hattrick byl na světě. Toho se nakonec dočkal i Mikeš, který dvěma zásahy v závěru utkání upravil na 7:1. U druhé branky mu asistoval Jansa.

„Kluci po dvou náročných dnech na soustředění podali velmi dobrý výkon a zvládli všechny herní situace, které jsme od středy nacvičovali. Kluci za předvedený výkon zaslouží pochvalu!“ řekl k utkání Zdeněk Nachtigal. „Zápas snesl nejpřísnější měřítka. Obě mužstva odehrála zápas ve vysokém tempu a s obrovským nasazení. Naši dorostenci předvedli jeden z nejlepších výkonů za poslední měsíce,“ doplnil Jan Vycpálek.

Sokol Hostouň vs. SK VTJ Rapid Liberec 7:1 (4:0)

Sestava: Větrovec - Krejsa, Bříza, Dědeček, Hlaváček - Kratochvíl, Švejda, Študent, Čečetka - Mikeš, Jansa (Nachtigal, Kočovský, Pešek, Balej)

Branky: 5., 89. a 90. Mikeš, 7., 31. a 55. Jansa, 11. Študent