4. 5. 2024 (10:15) | ČFL - 25. kolo: Motorlet Praha vs. Sokol Hostouň (Jinonice)

U19 | Dorostenci na úvod jara remizovali

Do druhé části sezóny konečně zasáhl i tým staršího dorostu. Po dvou odložených kolech nás čekal premiérový jarní zápas na půdě Mníšku pod Brdy.

Do zápasu dorostenci vstoupili na jedničku a již v šesté minutě se radovali z úvodní branky Filipa Břízy. V dalším průběhu prvního poločasu si obě mužstva vytvořila několik šancí ke skórování. Ale díky pozorným brankářům a nepřesným zakončením se šlo do šaten za stavu 1:0 pro Hostouň.

V úvodu druhého poločasu byl aktivnější soupeř z Mníšku, čehož v 65. minutě dokázal využít a vyrovnal výsledek zápasu. V závěru utkání si oba týmy připsaly po jedné velké šanci, …ale bez gólového efektu, a tak zůstalo u spravedlivé dělby bodů.

„Pro nás to byl první zápas na přírodní trávě po čtyřech měsících, což bylo vidět na hráčích především v úvodu utkání. A když připočtu, že kvůli odloženým zápasům v úvodu jara, jsme nehráli žádný zápas tři týdny, tak bod ze soupeřova hřiště bereme všemi deseti. Největší kaňkou na dnešním utkání zůstává, že se někteří hráči k zápasu nedostavili a nechali ostatní spoluhráče ve štychu,“ řekl k zápasu vedoucí mužstva Lukáš Horníček.

FK Mníšek pod Brdy vs. Sokol Hostouň 1:1 (0:1)

Sestava: Atilla Özer - Pechar, Dědeček, Fanta, Máj - Kočovský (70. Nachtigal), Študent, Jansa, Frýdl - Čečetka, Bříza

Branky: 6. Bříza