U19 | Dorostenci na divizní Braník nevyzráli

Starší dorostenci po týden staré konfrontaci s ligovým Meteorem opět zajížděli do Prahy k přípravnému utkání na půdu mužstva z vyšší soutěže - ABC Braník. S divizním soupeřem sice odehráli vyrovnanou partii, bohužel vlivem velkého počtu neproměněných brankových příležitostí prohráli nakonec 2:5.

Utkání pro Hostouňské nezačalo vůbec dobře. Domácí vytěžili maximum hned z první šance a již ve 4. minutě otevřeli skóre zápasu. Aktivní hrou dělali domácí vrásky na čele zelenobílé obraně i v dalších minutách hry. Ta však největší tlak ustála a od 15. minuty se začala hra vyrovnávat. Ve 20. minutě vstřelil hlavou branku Švejda. Bohužel rozhodčí si nebyl jist, že balon přešel čáru a branku neuznal. Hostouňští se nemohli radovat ani o chvíli později. Po velké příležitosti skončil míč pouze na brankové konstrukci. To domácí měli větší štěstí a ve 30. minutě zvýšili na rozdíl dvou branek. I přes vyrovnaný průběh v závěru úvodního poločasu dostali Hostouňští krátce před přestávkou další – třetí ránu.

V úvodu druhého poločasu dal naději zelenobílým Balej, který po chladnokrevným zakončením snížil na 1:3. O několik minut později mohli Hostouňští snížit na rozdíl jedné branky. Podruhé v zápase však byla proti branková konstrukce. A když se neujala ani nápaditá střela Baleje z půlky hřiště, přihlásili se o slovo opět domácí. V krátkém čase, po dvou individuálních chybách, vstřelili další dvě branky. V závěru zkorigoval skóre na konečných 2:5 Kratochvíl.

„Až na úvod zápasu nás soupeř nikterak nepřehrával. Naopak jsme si vypracovali řadu brankových příležitostí. Bohužel jsme je nedokázali, na rozdíl od soupeře, využít a zaslouženě prohráli. I tak se mi předvedená hra líbila a ukázalo se, že i s mužstvy z vyšších soutěží se můžeme bez problémů měřit a odehrát vyrovnané střetnutí,“ zhodnotil pro hostouňský web trenér Zdeněk Nachtigal.

ABC Braník vs. Sokol Hostouň 5:2 (3:0)

Sestava: Větrovec - Kopuletý, Švejda, Frýdl, Černý, Civín, Nachtigal, Študent, Kratochvíl, Coufal, Kočovský, Balej, Drahota, Volf, Linhart, Inneman, Kupčík

Branky: 47. Balej, 80. Kratochvíl

Autor: Lukáš Horníček | Foto: Zuzana Šůsová