29. 3. 2024 (15:00) | ČFL - 20. kolo: Sokol Hostouň vs. Povltavská FA (Hostouň)

U17| První přípravný duel v Modřanech se nám povedl

Tým mladšího dorostu složený z hráčů Sokola Hostouň a nově i o hráče Baníku Švermov uspěl ve svém prvním přípravném utkání v Modřanech.  Duel hraný na 2x 40 minut skončil 10:1 pro naše barvy.

Na skvěle připraveném hřišti jsme nastoupili s nově se tvořícím týmem „U17“, který byl doplněný i několika hráči ročníku 2008. Úvodních 13 minut přineslo několik šancí na obou stranách, ale bez brankového efektu. Gólový festival nastartovala až krásná hlavička Matěje Šípa ve 13. Minutě po rohovém kopu. Následovaly dvě rychlé branky Jakuba Hladkého (a jedna z nich byla pohotová výstavní bomba z větší vzdálenosti) a od 17 minuty a stavu 3:0 již nebylo pochyb, kdo na pažitu vládne. Soupeř vstřelil čestný úspěch po pěkné akci až v 54 minutě, korigoval na 1:7. Konečný výsledek 10:1 odpovídal nakonec silám obou týmů.

Hodnocení utkání – trenér Jaromír Boháč

První zápasový vstup do nové sezony se nám vydařil. Oba týmy i přes vysoké skóre přispěly k hezkému zápasu. Bylo k vidění hodně kvalitních akcí, i když ze všech branka nepadla. Do 13 minutu byl zápas vyrovnaný. Obě mužstva si vytvořila šance, ale zklamalo zakončení. Po našem úvodním gólu jsme převzali otěže hry a do poločasu skóre narostlo až na 6:0.

Druhý poločas se odvíjel ve stejném duchu s výjimkou pár špatně vyřešených situací, kdy z jedné padl čestný úspěch soupeře.  Skóre 10:1 pro soupeře vypadá hrozivě, ale byli jsme dnes výrazně lepším týmem. Letošní začátek přípravy je přeci jen náročnější, protože přišla řada nových hráčů a není mnoho času na sehrání a nalezení těch nejlepších pozic pro jednotlivé hráče, abychom přitom naplnili náš cíl, jakou hrou se chceme prezentovat a uspět v soutěži. Čeká nás zásadní tréninkový týden se středečním přípravným utkáním s Aritmou.

SK Modřany vs. Sokol Hostouň/Baník Švermov 1:10 (0:6)

Branky: 13. Šíp, 15. Hladký, 17. Hladký, 21. Macák, 30. Hladký, 35. Horák, 46. Horák, (54. Modřany hráč č. 10), 63. Šíp, 71. Macák, 80. Fanta

Další prověrkou týmu bude přípravné utkání s tradičním soupeřem – Aritmou Praha. To proběhne ve středu 10. 8. 2022 od 17 hodin v Lidicích.