29. 3. 2024 (15:00) | ČFL - 20. kolo: Sokol Hostouň vs. Povltavská FA (Hostouň)

U17 | Mladší dorostenci ve Slaném oslavili titul podzimního půlmistra

Hostouňští hráli v posledním zápase podzimu bezmála dvě třetiny času v oslabení. I tak dokázali ve druhém poločase vstřelit soupeři dvě branky a ze Slaného si odvezli výhru 2:0. Vítězství jim zajistilo titul půlmistra Krajského přeboru U17.

Hned v prvních minutách jsme mohli vstřelit jednu - dvě branky a jít tak v klidu za svým cílem potvrdit první místo v soutěži. Bohužel jsme ani jednu příležitost neproměnili, přišli dvě přísně udělené žluté karty a vyloučení Innemana. Kluci začali zbytečně reagovat na výroky rozhodčího, přeháněli tvrdost v soubojích a místo branek přibývaly na našem kontě žluté tresty. První půle se tak dohrávala ve vyhroceném duchu.

O přestávce jsme si řekli proč tady jsme, co chceme a do druhé půle jsme nastoupili jako vyměnění. Z naší strany nepadlo půl slova na adresu rozhodčích, nevybíjeli jsme se v nesmyslných soubojích a konverzacích se soupeřem. Hráči se semkli a v početní nevýhodě podali odpovědný a koncentrovaný výkon. Odměnou nám byly dva vstřelené góly a zasloužený zisk tří bodů.

Hodnocení zápasu (trenér Miroslav Mokroluský):

Za dnešek jsem na kluky velice pyšný. Z podzimních zápasů si dnešní výhry cením nejvíc. Zvládnout zápas po tak emočně vypjatém poločase způsobem, jaký hoši předvedli, svědčí o morální síle a týmovém duchu. A to je víc než výsledek.

SK Slaný vs. Sokol Hostouň 0:2 (0:0)

Sestava: Štýbr - Maxant, Kupčík, Kolak, Malý (75. Liewald), Lejsek (30. Kočovský), Švejda (58. Herman), Inneman, Vojcickyj, Rohla (62. Hlavsa), Šikanedr (72. Rekl)

Branky: 55. Kočovský, 60. Herman

Žluté karty: Kopřiva - Inneman, Kolak, Šikanedr, Rohla

Červené karty: Inneman /30./

Autor: Miroslav Mokroluský, Lukáš Horníček | Foto: Lukáš Horníček