29. 3. 2024 (15:00) | ČFL - 20. kolo: Sokol Hostouň vs. Povltavská FA (Hostouň)

U17 | Mladší dorostenci se dostali do čela Krajského přeboru

Mladší dorostenci po čtvrteční dohrávce s Jesenicí zvládli i dnešní duel s Královým Dvorem a minimálně do zítra jim bude patřit první příčka Krajského přeboru.

Po trochu rozpačitém začátku, kdy nám sice nechyběla snaha, ale technické provedení myšlenek nebylo dobré, si v sedmé minutě na centr Malého z volného kopu, naběhl za záda obrany hostů Maxant a otevřel skóre. Postupně jsme byli na míči čím dál jistější. Přibývalo pohledných akcí i příležitostí ke skórování. A když soupeř nevyužil k vyrovnání skóre naši chybu v rozehrávce, záhy zvýšil po centru Innemana Šikanedr na 2:0. Po půlhodině hry Šikanedr šikovně vysunul Rohlu a bylo to 3:0. Závěr první půle patřil Cábelíkům, kteří zvýšili svoji aktivitu, dostali se do pár slibných zakončení, neměli ale přesnou mušku.

Po změně stran se levou (svojí slabší) nohou krásně trefil Vojcickyj a zvýšil už na 4:0. Měli jsme i další šance, hosty ale v dalším průběhu podržel brankář. Ten výkopem založil i akci, která skončila v naší síti. O sedm minut Malý ve snaze odhlavičkovat nákop soupeře naservíroval míč Bulatovi a ten se nemýlil. Ani jeden z týmu už další gól nepřidal, i když bylo z čeho. Dnešní zasloužené vítězství nás minimálně na 24 hodin vyneslo do čela tabulky.

Sokol Hostouň vs. Králův Dvůr 4:2 (3:0)

Sestava: Větrovec - Kupčík, Kolak, Inneman, Rohla (72. Stárek), Lejsek (59. Nádeníček), Šikanedr (70. Smolák), Civín (74. Kochlíček), Maxant, Malý, Vojcickyj (70. Švejda V.)

Branky: 7. Maxant, 14. Šikanedr, 32. Rohla, 46. Vojcickyj - 53. Kačírek, 60. Bulat

Žluté karty: Šikanedr, Civín, Kolak - Hoch, Míka

Autor: Miroslav Mokroluský, Lukáš Horníček | Foto: Zuzana Šůsová