29. 3. 2024 (15:00) | ČFL - 20. kolo: Sokol Hostouň vs. Povltavská FA (Hostouň)

U17 | Mladší dorostenci přejeli Slaný

Mladší dorostenci si ve třetím podzimní utkání připsali druhou výhru. Na půdě slánského SK vyhráli vysoko 6:2. Hattrickem se blýskl Rohla.

Hodnocení trenéra Miroslava Mokroluského:

Od začátku jsme byli aktívní a po dobrém pressinku se hned v úvodu dvakrát prosadil Rohla. Úvodních 20 minutách se hrálo na polovině domácích. Vypracovali jsme si i další příležitosti, ty však zůstali nevyužité. Ve 20 minutě musel po zranění odstoupit dobře hrající Lejsek a tento moment ovlivnil organizaci naší hry v následujících minutách. Toho využili domácí a jejich snaha vyústila ke vstřelení kontaktního gólu po rohovém kopu.

Začátek druhého poločasu byl opět v naší režii. Nejprve využil zaváhání domácí obrany Inneman. Gól však neplatil, protože rozhodčí těsně před tím odpískal malou domů. Nemuseli jsme ale ničeho litovat. Z nařízeného nepřímého kopu z malého vápna prostřelil hradbu těl Vojcickyj. Pět minut na to se po přihrávce Innemana trefil Šikanedr a chvíli na to skončila gólem i spolupráce Maxanta s Hlavsou. V 68 minutě jsme nebyli schopni odehrát míč ve vlastním pokutovém území a jediný přítomní útočník Slaného nám vstřelil druhý gól. Odpověď přišla záhy, když Rohla završil hattrick.

Dnešní utkání jsme měli od první minuty pod kontrolou. Diktovali jsme tempo hry, drželi míč na svých kopačkách, dobře kombinovali. Pozitivem je, že kvalita naší hry neutrpěla ani po prostřídání.

SK Slaný vs. Sokol Hostouň 2:6 (1:2)

Sestava: Štýbr - Maxant (75. Větrovec), Kupčík, Kolak, Malý, Hlavsa (64. Herman), Vojcickyj, Inneman (75. Nádeníček), Rohla (70. Endrle), Lejsek J. (21. Kočovský, 79. Rekl), Švejda (41. Šikanedr)

Branky: 32. Herčík, 69. Říčka - 6., 7. a 70. Rohla, 51. Šikanedr, 59. Hlavsa, 62. Vojcickyj

Žluté karty: Lejsek J.

Autor: Lukáš Horníček | Foto: Zuzana Šůsová