10. 5. 2024 (18:00) | ČFL - 26. kolo: Sokol Hostouň vs. Bohemians Praha 1905 B (Hostouň)

U17 | Mladší dorost zahájil jaro plichtou

Mladší dorostenci na úvod jara přivítali v Rynholci Povltavskou fotbalovou akademii. Po dramatické průběhu, kdy Hostouňští přišli o vyloučeného Kupčíka a prohrávali o dvě branky, dokázali dovést utkání k remíze 3:3.

Po celé utkání jsme byli herně lepším týmem. Častěji jsme drželi míč na svých kopačkách a předváděli hezký kombinační fotbal. Soupeř naopak spoléhal na důraz v soubojích a ve hře dopředu často využíval dlouhé míče na své útočníky. Jeden z prvních nákopu jsme ubránili jen faulem a z následné standartní situace se hlavou prosadil Halgaš. Gól nás nezlomil a vzápětí mohl srovnat Rohla. Po dlouhé kličce brankáři hostů už však nestačil usměrnit míč do prázdné branky. Vše si vynahradil ve 32. minutě, když skoro navlas stejnou akci už využil. Čtyři minuty před přestávkou těžkou rozehrávku od gólmana Štýbra nezvládl Kupčík, který situaci zachránil pouze za cenu faulu. Trest byl dvojnásobný - červená karta a z volného kopu se trefil hostující Zrůst.

Z kraje druhé půle nám chvíli trvalo, než jsme se na hřišti srovnali. Nechali jsme prázdný střed pole, čeho využil opět Zrůst a vstřelil svou druhou branku v zápase. V následných minutách jsme projevili obrovskou vůli otočit zápas, soupeře jsme přitlačili a přišly i góly. V 56. minutě se v pokutovém území prosadil Šikanedr a jeho přihrávku zužitkoval Rohla. V 63 minutě, po jednom ze svých průniků po křídle, odcentroval Maxant a hlavou srovnal Malý. Čtvrtý gól se už přidat nepovedlo, a tak na úvod jara máme bod za remízu 3:3.

"Ztráta bodů mrzí, ale i když jsme dnes nevyhráli, se zápasem jsem spokojen. Kluci opět ukázali, že jsou schopni zvládnout nepříznivě se vyvíjející zápas (vyloučení i inkasované góly) a musím je pochválit za předváděnou hru. Z toho, co jsem dnes viděl mám dobrý pocit," řekl k utkání trenér Miroslav Mokroluský.

K druhému jarnímu kolu zajíždí mladší dorostenci do Jesenice, kde se střetnou s místní Slavií. Zápas je naplánován na neděli 15. 3. 2020 ve 12:00.

Sokol Hostouň vs. Povltavská FA 3:3 (1:2)

Sestava: Štýbr - Maxant, Kolak, Kupčík, Malý, Vojcickyj, Švejda (60. Kochlíček), Nachtigal (41. Smolák), Rohla (74. Endrle), Kočovský (33. Černý), Šikanedr (69. Lejsek)

Branky: 32. a 56. Rohla, 63. Malý - 9. Halgaš, 36. a 52. Zrůst

Žluté karty: Šikanedr, Rohla, Švejda - Novák, Halgaš, Píša, Bartoš

Červené karty: Kupčík (36.) - Novák (56.)