U17 | Mladší dorost vstoupil do jarní části soutěže vysokou výhrou v Poděbradech

Po odloženém úvodním jarním kole zajížděl mladší dorost v tom sedmnáctém do Poděbrad. Domácí byli favoritem utkání, Hostouňští je ale dokonale zaskočili.

Do utkání vstoupili Hostouňští aktivně, byli důrazní v soubojích, získávali míče už na polovině soupeře, dobře kombinovali a tlačili se do zakončení. Skóre otevřel už v 5. minutě pravý bek Maxant. O 7 minut později přidal druhý gól Rohla a za další tři Civín. Po takovém úvodu domácí hráči občas zareagovali podrážděně po nějakém souboji. Naši hráči se však nenechali vyvést z rytmu a dál pokračovali v nasazeném tempu. V 19. a 23. minutě přidal třetí a čtvrtou branku Jůza. O pár minut později se v krátkém sledu dvakrát prosadil Civín, který tak zaznamenal hattrick. V první půli se v drtivé většině hrálo na polovině domácích.  Dvě minuty před poločasem, po špatně rozehrané standardní situaci, však hosté "zapomněli" na návrat a Poděbrady toho využily ke vstřelení branky. Odpověď přišla hned po rozehrávce, když svým čtvrtým gólem v zápase Civín stanovil poločasové skóre na 1:8.

I ve druhé části hry Hostouň pokračovala v aktivní hře a po osmy minutách zvyšoval Inneman už na 1:9. Postupně, jak docházely síly, začali se prosazovat i domácí. Vypracovali si několik příležitostí ke skórování a několikrát nechali vyniknout gólmana Štýbra, který svůj tým v těchto momentech podržel. Přestože kapituloval i podruhé, výsledek 2:9 je velice povzbudivý.

"Kluci za dnešní výkon zaslouží absolutorium. Na hřišti plnili to, co jsme si před zápasem řekli, chtěli běhat, hráli jednoduše a efektivně. Fotbal v našem podání se dnes musel líbit. Důležité bude abychom neusnuli na vavřínech po jednom povedeném zápase, ale i v těch dalších potvrdili, že to dnes nebyla náhoda," uvedl k zápasu trenér Mokroluský.

FK Bohemia Poděbrady vs. Sokol Hostouň 2:9 (1:8)

Sestava: Štýbr - Maxant, Kopuletý, Kolak, Černý, Vojcickyj, Feko, Inneman (50. Volf), Jůza (59. Kočovský), Rohla (59. Drahota), Civín (59. Nachtigal)

Branky: 15., 25., 30. a 39. Civín, 19. a 23. Jůza, 5. Maxant, 12. Rohla, 48. Inneman