17. 5. 2024 (18:00) | ČFL - 27. kolo: FC Písek vs. Sokol Hostouň (Burketova)

U17 | Hostouň bere první body za šťastnou výhru s Pšovkou - Mělníkem

První dva zápasy Krajského přeboru mladšího dorostu "Sokolům U17" příliš nevyšly. Ve Slaném prohráli 1:3, s Kosmonosy na domácím pažitu pak 1:5. Na třetí pokus se týmu Miroslava Mokroluského podařilo bodovat a to naplno. Vítězství se nerodilo jednoduše a pomohla i fotbalová štěstěna, odměnila tým za vůli k vítězství.

Začátek zápasu domácí vydrželi bez úhony, za podpory mladého gólmana Štýbra, tlak hostí byl nepříjemný. Postupně se hostouňští osmělili a získali mírnou poziční převahu v poli. A vyplatilo se i čekání na chybu brankáře hostí. Levý forvard Lukáš Rohla (do týmu přišel po roční pauze, kdy se věnoval alternativnímu sportu a od fotbalu si odpočinul po odchodu z SK Kladno) si šikovně vyčíhnul špatnou rozehrávku gólmala hostí Tadeáše Traxlera, toho pak z levé strany podstřelil a ve 30. minutě uvedl domácí do vedení.

To vydrželo do samého závěru a již to vypadalo na nejtěsnější výhru. Pak ale přišel šok, po zmatku před domácí brankou bylo po nešťastné teši a následné vlastní brance vyrovnáno. S tím se ale naštvaní hráči Sokola smířit nechtěli, byť po rozehrávce se opět dostali do úzkých, tak následně branář Štýbr šikovně vykopl a poslal pravou stranu do útoku, ofenzíva se natlečila k bráně hostí, provní střelu brankář Traxler vyrazil, odražený míč získali ale domácí a s poslední vteřinou zápasu se jim podařilo po kombinaci mezi Rohlou a Milošem Civínem ve vápně soupeře urvat výhru 2:1 a mohli oslavit své první body v novém ročníku soutěže. Za soumraku byla radost týmu Sokolů opravdu obrovská!

FOTOGALERIE K ZÁPASU ZDE (kompletní)

Již v neděli 9. 9. 2018 od 12:30 tým nastoupí k dalšímu klání, soupeřem bude Český Lev - Union Beroun (hraje se v Berouně)

Text, foto: Bohumil Kučera