29. 3. 2024 (15:00) | ČFL - 20. kolo: Sokol Hostouň vs. Povltavská FA (Hostouň)

U15 | Zimní liga: Výhra nad Čechií poslala žáky do boje o medaile

Starší žáci Sokola zvládli dohrávku zimní ligy. Po vítězství nad Čechií Smíchov 3:1 obsadili ve skupině B druhou příčku a v sobotu zabojují o konečné třetí místo v turnaji s domácím výběrem Meteoru (14:00).

Nedělní dohrávku zimní ligy a zároveň poslední utkání skupinové fáze proti smíchovské Čechii jsme začali velkým tlakem. Do vedení však šel soupeř. Odpověď na vedoucí branku Smíchova jsme našli až ve druhém poločase, kdy před vápnem vybojoval balon Matěj Šíp, šikovnou šajtličkou hodil na levou stranu Matějovi "Kůčovi" a ten si merunu postrčil a levačkou umístil k delší tyči pod gólmanem. Druhá branka Sokola padla po dlouhém autu Jirky Fanty na Adama Dhouieba. Ten jednoduše zpracoval a svižnou střelou otočil skóre na 2:1. Nedlouho potom se prosadil po příhře Lukáše "Kašpiho" náš tradiční střelec Jirka Fanta. Na povedenou střelu levačkou zpoza vápna neměl gólman nárok. Z další akce jsme na dvakrát orazítkovali tyče, ale skóre se již neměnilo.

Utkání pohledem trenéra Jaromíra Boháče

Záměr, co a jak chceme hrát, vzal za své kvůli velké neúčasti hráčů (nemoci, karantény, prázdniny). V utkání jsme realizovali záměr hrát v prvním poločase v jiném rozestavení než ve druhém. Účel – zvykat hráče reagovat na změnu rozestavení i plnění úkolů. Z pohledu taktického se hráčům zápas podařil. Cíl hrát vzadu na nulu bohužel vzal za své po fatální chybě gólmana. Strávit poločas z devadesáti procent na polovině soupeře a prohrávat 0:1 není nic dobrého.

Do druhé půle jsme změnili na rozestavení, které máme nejvíce zažité a přesto, že obraz hry a držení míče zůstalo stejné, gólové šance však narůstaly. A přidala se i efektivita. Krásné tři góly Kůči, Adama a Jirky byly ozdobou zápasu, včetně dalších hezkých akcí. Konečný výsledek 3:1 je ještě pro soupeře milosrdný výsledek.  Spokojeni můžeme být s oběma poločasy. I přesto, že jsme se gólově prosadili až v druhém. Hráči si zaslouží pochvalu a věřím, že se i zúčastněným rodičům a divákům zápas líbil.

Zimní liga starších žáků – Meteor (skupina B)