U15 | Zimní liga: Starší žáci zůstávají na vítězné vlně i v novém roce

Jak starší žáci zakončili rok loňský, začali ten nový… Vítězně! V rámci 4. kola zimní ligy pořádané Meteorem si poradili se Slavojem Podolí a po hattricku Jirky Fanty zvítězili 3:1. Ve skupině B doposavad neztratili ani bod a společně s Duklou Jižní Město opanují tabulku. A právě Dukla bude Hostouňským soupeřem v nadcházejícím kole (16. 1. 2022, 11:30). Sobotní utkání pro náš web zhodnotil trenér Jaromír Boháč…

V sobotu jsme sehráli další utkaní zimní ligy na Meteoru, tentokrát s mužstvem Slavoje Podolí a připsali si čtvrté vítezství ve skupině. Určitě to dnes nebyl pohledný zápas. Devastace naší sestavy způsobena i situací kolem koronaviru a dalšími důvody způsobila, že k dispozici nebyl ani jeden gólman, útočná řada se úplně rozpadla. Těmto všem okolnostem jsme přizpůsobili sestavu a hlavně rozestavení. Proti kompletnímu složení soupeře sestaveném výhradně z hráčů ročníku 2007 jsme nastoupili prakticky s polovinou hráčů patřících o rok níže.

Díky všem okolnostem byla naše hra nekvalitní. Přesto se nám podařilo vstřelit tři branky Jirkou po dvou ideálních přihrávkách Matěje a jedné od Míši. Navíc jsme neproměnili penaltu a minimálně další čtyři stoprocentní šance zůstaly nevyužity. Soupeř vstřelil gól z přímého kopu, a kromě jednoho závaru před naší brankou a dobrému zákroku Adama se k ničemu nedostal.

Zlepšený výkon v druhém poločase a vstřelení dvou branek (poločas byl 1:1) nás uklidnilo a zlepšená hra všech našich hráčů zajistila vítězství 3:1. Je potřeba říct, že po kvalitní hře v patečním tréninku jsem s herním projevem v zápase nespokojený, ale i takové duely se musí zvládnout. Budeme teď v rámci zimní přípravy hrát zápasy dvakrát týdně a věřím, že větší zápasová praxe nám v herním projevu pomůže.

Sokol Hostouň vs. Slavoj Podolí 3:1 (1:1)

Sestava: Dhouieb - Hašek, Wittner, Klíma, Kučera Matěj, Šíp, Boháčová, Břízová, Fanta, Horák Marek, Horák Radim, Dražan, Miler, Tomášek

Branky: 3x Fanta

Zimní liga starších žáků – Meteor (skupina B)