U15 | Zimní liga: Starší žáci vyhráli i druhý zápas. Čakovicím nasázeli sedmičku

Starší žáci ani pár dní před vánočními svátky nikterak nepolevují a jako poslední mohykán Sokola hájí zelenobílé barvy v kalendářním roce 2021. A zdárně! Ve druhém utkání zimní ligy porazili stejně starý výběr Čakovic 7:2 a s plným počtem bodů atakují čelo tabulky. Jestli se přes Vánoce usídlí na samém čele tabulky, rozhodne sobotní dohrávka s Ďáblicemi. Přinášíme Vám pohled na utkání slovy trenéra Jaromíra Boháče.

Druhý zápas v ZL jsme zvládli jak herně, tak výsledkově. Zápas jsme nezačali špatně, ale po fatální chybě Máry, který neudržel míč po dlouhém pasu, šel soupeř do vedení. Stane se. Jsem rád, že nás obdržený gól nedeprimoval a brzy jsme po krásné průnikové přihrávce, dobrém náběhu a kvalitním zakončení Radka srovnali. Bohužel jsme byli v osobních soubojích liknavější a soupeř po ojedinělé návštěvě v našem vápně šel opět do vedení. Pokračovali jsme však v naší hře, útočníci se dobře nabízeli a dvěma góly nakonec otočili výsledek na poločasových 3:2.

Ve druhém poločase nás už soupeř tolik nedostupoval a rychlostně jsme byli lepší. Zlepšený výkon stoperů i záložníků přispěl k rychlejšímu přechodu do útoku a více se prosazovali. Šance a góly na sebe nenechaly dlouho čekat a po 4 brankách jsme uzavřeli zápas na konečných 7:2. Za zmínku stojí góly Adama po krásné střele z hranice vápna a Míši po prudkém rohu od Jirky levou nohou, když její zakončení bylo velmi nestandartní, ale účelné (*thaiboxeři by to ohodnotili jako slušný "high kick"). Musíme ale zlepšit soubojové chovaní, nedůraznost v obou vápnech a omezit maximálně počet zkažených přihrávek.

Do konce roku nás čekají ještě dva zápasy, příprava kvalitním soupeřem Aritmou Praha a již zmíněná dohrávka ZL s Ďáblicemi.

Zimní liga starších žáků – Meteor (skupina B)