U15 | Žáci poprvé na jaře prohráli

Starší žáci v neděli poprvé na jaře prohráli. Po čtyřech výhrách v kladenském okresním přeboru a jedné v Lidickém poháru, našli přemožitele na hřišti v Hrdlívě, kde se střetli se sdruženým mužstvem Hrdlív-Zlonice.

Hodnocení zápasu - trenér Jiří Dušek:

V dalším kole okresního přeboru starších žáků jsme zavítali na hřiště neoblíbeného Hrdlíva. Jedná se o soupeře, který se prezentuje pouze destrukcí, neochotou tvořit, a především zakopáváním míčů mimo hrací plochu. Ale také poctivostí v osobních soubojích a důrazem.

Bohužel výčet charakteristik soupeře zapříčinil naši první jarní porážku. V prvních 35 minutách jsme se chovali bohorovně, lajdácky, profesorsky a bylo nám zatěžko proti bojujícímu soupeři udělat krok navíc, přidat, kousnout se. Hru neoživili ani střídající hráči, a tak jsme dostali po chybě gólmana Szöcse (chybné vyběhnutí) branku do šatny.

Po bouřce v kabině a opětovném prostřídání a přeskupení pozic jsme na soupeře vlétli. Dominovali jsme a domácí jsme uzamkli na jejich polovině. Odměnou nám byla vyrovnávací branka, kdy Rekl krásnou kolmicí vysunul kanonýra Hlavsu a bylo to 1:1. Vítězný gól byl v tu chvíli ve vzduchu. Pak se ale soupeř dostal snad poprvé na naši polovinu a jejich akce byla zastavena faulem cca 20 metrů od naší branky. K překvapení všech skončila plachtící a šouravá vysoká střela za zády naše vystřídavšího brankáře Musela. Pokusili jsme se ještě o vyrovnání, ale téměř v poslední minutě opět Musel zůstal při nákopu soupeře přikovaný na hranici velkého vápna a místo jednoduchého odkopu od branky jsme inkasovali potřetí. Za zmínku by také stála statistika čisté hry za druhý poločas. Neustále jsme podávali totiž míč zpoza hrací plochy, ze silnice, z vodní nádrže a z přilehlého svahu.

Závěrem jsem bohužel nucen konstatovat, že celé utkání jsme si prohospodařili sami, když jsme prolelkovali první poločas.

Musíme se z toho poučit a v následujícím utkání se Stehelčevsí, která se prezentuje podobným herním stylem, se chovat zcela jinak a uspět po kompaktním výkonu po celou hrací dobu.

Hrdlív/Zlonice vs. Sokol Hostouň/Hřebeč 3:1 (1:0)

Sestava: Szöcs - Hlavsa, Lejsek J., Lejsek L., Šesták, Rekl, Potužník, Bartoň, Švejda, Fedorovych, Liewald (Musel, Stárek, Chocholáček, Kratochvíl, Markulinec, Pajkrt)

Branky: 64. Hlavsa