10. 5. 2024 (18:00) | ČFL - 26. kolo: Sokol Hostouň vs. Bohemians Praha 1905 B (Hostouň)

U15 | Žáci na závěr sezony přivezli páté místo z Regensburgu

První červencový den oficiálně odstartoval nový fotbalový ročník, hostouňští žáci si však o jeden víkend loňskou sezonu protáhli turnajem v německém Řeznu. Po dvoudenním zápolení s německými, švýcarskými a rakouskými týmy, nakonec vybojovali svěřenci Jaromíra Boháče konečné 5. místo.

Foto: Bohumil Kučera

Na závěr působení většiny hráčů u týmu v kategorii U15 jsme si prodloužili fotbalovou sezónu a odjeli v pátek 1. července na mezinárodní turnaj „Germany CUP“ do Regensburgu. Turnaje se účastnila mužstva Německa, Švýcarska, Rakouska a Česka. V mladších kategorií se zúčastnila i mužstva z Itálie.

V naší kategorii U15 se zúčastnilo celkem 15 týmů, které byly rozděleny do 3 základních skupin. Bohužel pořadatelé dali naší kategorii na velmi malé hřiště s UMT. První hrací den byl i vzhledem k počasí velmi náročný. Během 4 hodin jsme museli sehrát 4 utkání po 25 minutách hracího času...

ZÁKLADNÍ FÁZE (SKUPINA 2)

První utkání výhra 3:0, druhé utkání výhra 2:0, třetí utkání výhra 3:0... Čtvrté utkání s německým týmem, který hrál o to, aby postoupil do finálové skupiny, bylo dlouho bez vstřelené branky. Zhruba 6 minut před koncem rozhodčí vymyslel penaltu pro soupeře a my prohráli 0:1. Nebylo to ale vůbec důležité, protože díky předchozím výhrám jsme již před čtvrtým utkáním měli zajištěno první místo ve skupině. Náš poslední soupeř se vítězstvím dostal rovněž do finálové části turnaje. Nedělní finálová část, do které postoupily z každé základní skupiny 1. a 2. mužstvo v tabulce, se tentokrát měla uskutečnit na hlavním travnatém hřišti.

1. FC Altdorf vs. SC Vöhringen

Sokol Hostouň vs. TuS Alztal Garching

FC Staad (CH) vs. 1. FC Altdorf

4.

TuS Alztal Garching vs. SC Vöhringen

5.

FC Staad (CH) vs. Sokol Hostouň

6.

TuS Alztal Garching vs. 1. FC Altdorf

7.

SC Vöhringen vs. FC Staad (CH)

8.

1. FC Altdorf vs. Sokol Hostouň

9.

FC Staad (CH) vs. TuS Alztal Garching

10.

Sokol Hostouň vs. SC Vöhringen

MUŽSTVO

SKÓRE

Sokol Hostouň

SC Vöhringen

FC Staad (CH)

4.

1. FC Altdorf

5.

TuS Alztal Garching

FINÁLOVÁ FÁZE (SKUPINA A)

Náš první zápas ve finálové skupině jsme zvládli jak herně, tak výsledkově velmi dobře. Přesto, že úvodní gól dal soupeř, tak jsme si naší dobrou hrou, pohybem i napadáním vynutili dobré brankové příležitost a po zásluze otočili na konečných 2:1.

Ve druhém zápase došlo na to, čeho jsem se obával na základě zkušenosti ze sobotního dne. Asi nikdo z trenérů nemá rád, když si stěžuje na výkon rozhodčího. Nicméně v tomto zápase došlo k jednoznačnému a častému otáčení hry po autech ve prospěch soupeře. Faul někdo ano – někde ne, podle toho na koho byl. Vrcholem byl první gól soupeře po dvoumetrovém ofsajdu. Když pak náš hráč šel sám na gólmana soupeře a obránce soupeře ho držel za dres a následně i poslal zem ve vápně, rozhodčí udělil červenou kartu našemu hráči. Dalším překvapením bylo, když místo faulu posunul před vápno. V tu chvíli bylo jasné, že tento zápas nemůžeme vyhrát. Kluci a Míša to však nevzdali, v 10 jsme bojovali a vytvořili si dobré příležitosti. Při hře vabank však padl ještě druhý gól soupeře. Štve nás hlavně první inkasovaná branka… Přesto, že rozhodčí u laviček upozornil rozhodčího na hřišti, že gól padl po dvoumetrovém ofsajdu, rozhodčí stejně ukázal do středu hřiště a gól uznal. Tento rozdíl nás nakonec zásadně v konečné minitabulce poškodil, když právě jediná branka rozhodla o tom, že jsme neskončili první, ale až třetí, …a tím pádem namísto finále jsme měli hrát „pouze“ o 5. místo v turnaji.

Union Gampern vs. FC Stern Marienfelde 2

Sokol Hostouň vs. Union Gampern

FC Stern Marienfelde 2 vs. Sokol Hostouň

MUŽSTVO

SKÓRE

FC Stern Marienfelde 2

Union Gampern (A)

Sokol Hostouň

O UMÍSTĚNÍ

Soupeř ovšem k utkání nenastoupil, a tak po „papírové“ výhře jsme obsadili konečné 5. místo. Kdo to nezažil, tak neuvěří. Je to pro nás velké překvapeni, jakým způsobem se u této kategorie chovají rozhodčí v Německu. Pro úplnost dodávám, že turnaj vyhrálo domácí mužstvo ve finále 1:0. Nejdříve jsme byli všichni zklamaní, včetně rodičů, kteří s námi byli, ale už po cestě autobusem domů převládla pozitivní nálada.

Užili jsme si společně bezva víkend. Mužstvo celý turnaj hrálo velmi dobře a na, nebojím se říci, hranici svých současných možností. Navíc i s hráči ročníku 2008, 2009. Navíc jsem moc rád, že „Kiko“ a Jirka Kraus, kteří jsou z našeho budoucího společného mužstva ze Švermova, přijali naše pozvání a jeli s námi. Rodiče byli skvělí. Pomáhali, starali se, skvěle nás povzbuzovali a při mnohonásobné přesile v hledišti byli opravdu hodně slyšet. Poděkování platí i vedení klubu za poskytnutí autobusu zdarma. Už se všichni těšíme, až společně vyrazíme na podzim na další turnaj.

Sokol Hostouň vs. SC Vöhringen

Union Gampern vs. Stern Marienfelde 1