U15 | Vysoké domácí vítězství a pohra v Sedlčanech

Starší žáci si ve včerejším utkání připsali tři body za vysoké vítězství 6:2 na hřišti Rapidu Psáry. K hodnocení tohoto zápasu se vrátíme v následující dnech. Nyní Vám přinášíme hodnocení zápasů z předchozích dnů. Svůj pohled, na vysoké domácí utkání s Roztoky a méně vydařený zápas na půdě Tatranu Sedlčany, pro Vás sepsal trenér kategorie U15 Jiří Dušek.

Sokol Hostouň - SK Roztoky 7:2

Do domácího zápasu s Roztoky jsme vstupovali po šťastné remíze z berounské půdy. Chtěli jsme se ale prezentovat mnohem aktivnější hrou a napravit si tak reputaci oproti minulému utkání.

Náš cíl se podařilo splnit do puntíku. Vstup do zápasu byl raketový a v 21. minutě jsme vedli 4:0. Valili jsme na soupeře jeden útok za druhým a vypracovávali jsme si jednu šanci za druhou. Svůj den měl zejména Marek Bartoň, který svým neúnavným napadáním a pohybem dělal hostům veliké problémy. Po zásluze pak zkompletoval ve 21. minutě hattrick. V tomto okamžiku však nastal nečekaný zlom. Naprosto jsme vypadli z role a přenechali jsme soupeři iniciativu. Roztoky měli individuálně moc šikovné hráče a ti se nabídnuté možnosti ihned chytli. Rázem to bylo 4:2 a odcházelo se do šaten. V kabině tak musela nastat opravdu důrazná promluva do duše!!! Zabralo to.

Druhá půle byla z naší strany velmi kvalitní a předváděli jsme opravdu pohledný fotbal se spoustou nápaditých kombinací a akcí. Vsítili jsme další 3 branky a jasně jsme ukázali, kdo je na hřišti pánem. Zejména náš presink na soupeřově polovině byl velmi účinný a hosté si s tímto herním prvkem nevěděli rady. Po 70 minutách jsme tak slavili vítězství 7:2.

Sokol Hostouň vs. SK Roztoky 7:2 (4:2)

Sestava: Musel - Hašpl, Kratochvíl, Lejsek L., Linhart D., Milota, Mráček, Bartoň, Potužník, Šesták, Vild (Fedorovych, Hladký)

Branky: 2., 3., 21. a 69. Bartoň, 13. Hašpl, 40. Linhart, 42. Kratochvíl - 24. Matoušek, 34. Kysel

Žluté karty: ---

Tatran Sedlčany - Sokol Hostouň 5:0

V dalším utkání krajského přeboru jsme zavítali na půdu Sedlčan. Domácí patří mezi nejlepší celky naší soutěže a v tomto utkání to jasně dokázali. V podstatě celé utkání jsme byli pod tlakem. Domácí nám dali ochutnat naši vlastní medicínu a jejich vysoké napadání bylo pro naši rozehrávku neřešitelným úkolem. V podstatě jsem se nedostali do žádné mezihry ani trvalejšího držení míče. Měli jsme jen náznaky akcí, a to bylo opravdu málo. Domácí byli pohyblivější, velmi důrazní, lépe pracovali při zisku s míčem a zaslouženě nás vyprovodili pětigólovou nadílkou. V porovnání poločasů jsem lépe zvládli druhou půli, kdy se nám podařilo alespoň opticky vyrovnat hru, ale jen po vápno soupeře. Jinak jsme působili neškodně a v podstatě jsme neohrozili domácího nejistého brankáře. Jedinou šanci měl Hašpl, který po pěkné průnikové přihrávce šel sám z boku na brankáře, ale svou střelu poslal těsně vedle branky.

TJ Tatran Sedlčany vs. Sokol Hostouň 5:0 (3:0)

Sestava: Musel - Hašpl, Kratochvíl, Lejsek L., Hladký, Milota, Mráček, Bartoň, Potužník, Šesták, Vild (Fedorovych, Linhart, Chocholáček)