U15 | Vyrovnané duely přinesly kvalitní fotbal

K dalším přátelským utkáním jsme si nejdříve pozvali SK Hořovice, které byly na špičce letošní nedohrané soutěže Krajského přeboru a našeho již tradičního soupeře z divize Aritmu 2007, která se umístila též v nedohrané divizní soutěži mezi prvními 4 týmy.

Sokol Hostouň vs. SK Hořovice 7:5   FOTO

Hodnocení zápasu - Jaromír Boháč: K zápasu jsme nastoupili ve značně prořídlé sestavě, a proto jsme požádali dva hráče ze Švermova, aby nám přišli pomoci. Jirku gólmana a Štěpána do obrany. Jirka si bohužel během prvního střídání natáhl stehenní sval, a tak náš gólman Mára odchytal většinu zápasu. Štěpán měl problém s tempem a kvalitou soupeře, ale pomohl nám alespoň se střídáním. Oběma patří naše poděkování.

Kvalitní soupeř nám dělal problémy díky dobrému pohybu, zdravé agresivitě, a i dobré individuální technické vybavenosti. Těžko, i díky našim chybám v rozehrávce, jsme se v útočné fázi prosazovali. Po úvodním gólu soupeře jsme se s postupem času zlepšili a otočili výsledek na 4:2. Soupeř ale stále hrál svoji hru a my, díky až dětským chybám, jsme jim darovali 3 branky (4:5). Zápas se hrál na 3x30 minut a v poslední třetině přišli naše chvíle. Přesto, že naši útočníci Jirka, Kašpi a Radek hráli bez střídání, tak jejich pohyb a rychlost začali dělat soupeři v útočné fázi značné problémy a též díky výborným průnikovým přihrávkám Matěje. Poměrně rychle za sebou jdoucí 3 naše góly otočili nepříznivý stav v náš prospěch na 7:5. Měli jsme ještě jednu velkou šanci, kdy Naty nasadila k rychlému sprintu a průniku přes 40 metrů. Sice všem utekla, ale tváří v tvář gólmanovi se jí bohužel nepovedlo zakončení. Objektivně řečeno si soupeř zasloužil za celý zápas spíš remízu, ale naše vůle po vítězství a rychlost i dobré zakončení přelila misky vah v náš prospěch.

Sokol Hostouň vs. Aritma Praha 2:3   FOTO   VIDEO

Hodnocení zápasu - Jaromír Boháč: Tentokrát jsme tempo zápasu zachytili o začátku, ale po několika minutách soupeř velmi jednoduše skóroval po rohovém kopu. Stále se opakující fatální chyby nás stojí mnoho sil a množství sprintových návratů. Naše i častá nedůraznost v soubojích vygradovala ve zvýšení skóre ve prospěch soupeře na 2:0. Naštěstí jsme se vrátili do zápasu po snížená na 1:2. Díky zraněním a nemocem jsme měli jen 4 hráče na střídání, ale soupeř 7. Vzhledem k teplému počasí bylo vidět, že postupně hráčům dochází energie. Soupeř pak začal rychleji a opakovaně střídat, ale my začali plnit herní úkoly, obraz hry se změnil. Soupeř se pak uchyloval jen k dlouhým nákopům. Ty nám ale stále dělají problémy. Jakmile soupeř zvýšil na 3:1, tak se zdálo, že o osudu utkání je rozhodnuto. Ale opak byl pravdou. Po krásné akci z hloubky naší obrany až do zakončení, která trvala 9 sekund, jsme snížili na 2:3 a šli si herně za vytouženou, alespoň remízou.

V posledních 20 minutách jsme byli lepším týmem a vytvořili si řadu gólových příležitostí. Bohužel jsme ani jednu neproměnili. Soupeř byl dnes lepší především v individuálních výkonech. Jeho hráči dělali chyby jedině když jsme je dostali pod tlak a stejně jako my měl i hodně neproměněných šancí.  Potřebujeme hrát takto těžké zápasy s kvalitními soupeři, abychom si zvykli na rychlejší tempo hry, potřebujeme více pohybu bez míče a kolektivnější pojetí.

Jarní část sezóny, která ve víceméně vedena jako příprava na snad již standardní sezónu další zakončíme téměř týdenním soustředěním v Heřmanicích.

Text: Lukáš Horníček, foto: Bohumil Kučera