U15 | Trenér Boháč oslavil pětiletku vítězstvím

Je to na den přesně 5 let, co hostouňskou starší přípravku přebral v roli trenéra Jaromír Boháč. Během půl dekády, po boku s vedoucím mužstva Davidem Šípem a svým realizačním týmem, dokázal vybudovat velmi kvalitní hráčský kádr, který postupně prošel až do současné kategorie starších žáků.

Foto: Bohumil Kučera

Partě okolo Jaromíra Boháče se podařilo v kategoriích starší přípravky i mladších žáků uspět a opakovaně zvítězit v okresní soutěži i přeboru. Za velmi cenný skalp lze považovat vítězství v prestižním turnaji, Kába Cupu (mezi 64 týmy!). Díky tomu se jeho tým mohl zúčastnit skvělého pobytu v Salzburgu včetně návštěvy ligového zápasu. Jaromír Boháč též úspěšně dovedl k vítězství výběr  OFS Kladno v jednom z ročníků meziokresního přeboru.

Letos tým okolo Jaromíra Boháče atakuje nejvyšší příčku Krajského přeboru starších žáků. Aktuálně v zimní lize s týmem přehrává věhlasnější soupeře a v přípravě se nezalekne ani týmů z nejvyšších českých soutěží. Posledním důkazem je i středeční vítězství v přípravném utkání proti kvalitnímu týmu Berouna, které hostouňští borci po dobrém kolektivním výkonu vyhráli 7:1.

Utkání s Berounem pohledem trenéra Jaromíra Boháče

Dnes je to přesně 5 let, kdy jsem vedl první trénink u našeho mužstva. Tehdy ještě starší přípravky. Hráči mi včera k tomuto výročí dali hezký dárek a znovu mi připomněli, jak dlouhou cestu jsme ušli. Včera, až na drobné chyby, kterým se v zápase občas nevyhnete, jsme odehráli velmi kvalitní utkaní s technicky i herně kvalitním soupeřem. Ale my jsme dokázali v zápase zužitkovat naše přednosti jsme a každý náš gól byl po velmi povedené akci, ať už několika hráčů, či po individuálním průniku.

Hráli jsme přípravné utkání na 3x30 minut. V úvodu utkání jsme sice byli vlažnější než soupeř, ale postupně se dostávali do zapasu. První třetina skončila 2:0. Ve druhé části se soupeř snažil o změnu vývoje utkání a po krásně provedeném trestném kopu zpoza vápna snížil na 1:2. Měl jsem obavu, zda hráči neznervózní, ale nestalo se tak. Naopak jsme se snažili soupeře, až na výjimky, stále napadat a utkání se přelévalo rychle z jedné strany na druhou. Po dobrém presinku jsme získali míč a opět odskočili na dvě branky.

Ve třetí části zápasu bojovný, ale přeci jen unavenější soupeř, nestačil na naše rychlé hráče a obdržel další branky. Počínaje gólmanem všichni podali velmi dobré výkony. Nemohu ale nezmínit vynikající dvě individuální akce Adama, které skvěle a s jistotou zakončil brankou.

Konečný výsledek 7:1 je možná pro kvalitního soupeře z Berouna až příliš krutý, ale jestliže nám byl více než vyrovnaným soupeřem v poli a individuální technice, tak náš herní projev na útočné polovině byl tak kvalitní, že i pres velkou snahu hráčů protivníka, nedokázali brankám zabránit. Věřím, že hráčům vydrží dále včerejší herní pohoda a nasazení.

Dostal jsem včera opravdu hezký dárek. Zítra potrénujeme a v neděli nás v rámci zimní ligy čeká další zápas s kvalitním soupeřem.

>>> FOTOGALERIE Z UTKÁNÍ <<<

Autor: Bohumil Kučera, Lukáš Horníček | Foto: Bohumil Kučera

Do galerie níže připojujeme několik fotografií z pětileté práce trenéra Jaromíra Boháče v mládežnických kategoriích našeho zelenobílého klubu, Sokola Hostouň.