29. 3. 2024 (15:00) | ČFL - 20. kolo: Sokol Hostouň vs. Povltavská FA (Hostouň)

U15 | Starší žáci zvládli duel ve Slaném a dále sní o titulu

Starší žáci se dostali, po čtrnáct dní starém zaváhání s Rakovníkem, zpět na vítěznou vlnu. Po vysoké výhře nad Cábelíky 9:0, zdolali na soupeřově hřišti SK Slaný 3:1 a nadále drží v nabité skupině Krajského přeboru druhé místo. Utkání ve Slaném zhodnotil trenér Jaromír Boháč…

Hodnocení utkání – trenér Jaromír Boháč

Pro dnešní zápas se hodí termín “povinná výhra”. Po 10 minutách jsme mohli vést 3:0, namísto toho to bylo 0:1. Hra byla poznamenaná silně podmáčeným terénem a naším poněkud vlažným přístupem. Soupeř, který pookřál gólem nabral sebevědomí. Po 20 minutách prvního poločasu jsme vystřídali a dvěma góly Jirky otočili na poločasový stav 2:1.

Po důrazné domluvě v kabině jsme se ve druhém poločase herně zlepšili, a kromě jednoho brejku se soupeř k ničemu nedostal. Vytvořili jsme si další gólové šance, ale zakončení se nám nedařilo. Až zhruba 10 minut před koncem, po hezké výměně míče Naty a Adama, dal Adam krásnou střelou pojišťující gól a zápas se víceméně v poklidu dohrál.

SK Slaný vs. Sokol Hostouň 1:3 (1:2)

Sestava: Kučera Marek – Šíp, Boháčová, Hašek, Dražan, Fanta, Dhouieb, Myslík, Kašpar, Kučera Matěj, Trousil, Břízová, Horák R., Horák M., Abrham, Tomášek

.

Již dnes čeká žáky v rámci přípravy zajímavé měření sil. Od 17 hodin si zahraje proti starším dorostenkám Slavie Praha. O víkendu se vrátí na soutěžní kolbiště v Krajském přeboru zápasem s Dobříší (16. 4. 2022, 10:15).