U15 | Starší žáci zvládli derby s Unhoští

V předposledním kole soutěže jsme zamířili na derby do Unhoště. Povzbuzeni výhrou po penaltovém rozstřelu ve Vinařicích jsme jeli plni odhodlání i do sousední Unhoště, kde jsme chtěli potvrdit naši kvalitu a vrátit soupeři podzimní prohru z domácího utkání.

Prvních 35 minut jsme sice byli v celkovém součtu o trochu lepší, ale k vidění nebyl žádný krásný fotbal. Domácím se nechtělo běhat, převažovala destrukce nad kreativitou a celý poločas se rozkouskoval do velikého množství osobních soubojů. Zásadním problémem byla naše malá aktivita v pohybu bez míče a neochota udělat nějaký ten krok navíc. Po kaskádě chyb jsme obdrželi z ojedinělé akce domácích branku.

V poločasové pauze se za zvýšeného hlasu vytkly chyby, udělaly se změny v sestavě a šlo se na věc. Tým byl jako vyměněný. Hýřili jsme pohybem, jedna pohledná akce střídala druhou a domácí jsme jasně přehrávali. Nedovolili jsme jim ani jednu střelu na branku a neustále jsme hrozili po křídelních akcích či po kolmých průnikových přihrávkách. Také jsme přešli na rozestavení se třemi útočníky, abychom ještě zvýšili tlak na soupeře. Našich několik skvělých střel vychytal výborný domácí brankář. Zejména při střele Markulince už jsme zvedali ruce nad hlavu, ale unhošťský brankář předvedl nádhernou robinsonádu. Zasloužené vyrovnání přišlo po rohu, kdy se z voleje trefil Potužník. Naše snažení za výhrou bylo odměněno 7 minut před koncem, kdy jsme využili závaru před brankou a rozhodli tak zápas v náš prospěch. Domácí sice reklamovali offside, ale hlavní rozhodčí se nenechal ovlivnit nepřesným domácím pomezním a branku spravedlivě uznal.

V posledním kole přivítáme v Hostouni další kvalitní tým z Libčic (9. 6. v 10:15).

TJ Unhošť vs. Sokol Hostouň/Hřebeč 1:2 (1:0)

Sestava: Szöcs - Potužník, Fedorovych, Liewald, Bartoň, Herman, Hlavsa, Rekl, Šesták, Švejda, Dabrundaschvili (Milota, Kratochvíl, Markulinec, Kubín)

Branky: 45. Potužník, 70. Kubín