29. 3. 2024 (15:00) | ČFL - 20. kolo: Sokol Hostouň vs. Povltavská FA (Hostouň)

U15 | Starší žáci vyhráli Lidický pohár

V sobotu jsme se zúčastnili finálového turnaje 58. ročníku Lidického poháru. Našimi soupeři byly týmy Tuchlovic a Vinařic. Tedy 1. a 2. tým tabulky Okresního přeboru dlouhodobé soutěže. Byť jsme byli papírovými outsidery, na turnaji jsme měli jediný cíl - vítězství!

V závěru sezony jsme prokazovali solidní formu a byli jsme si vědomi toho, že pokud odvedeme poctivým výkon, jsme schopni přehrát oba soupeře. Všechna utkání se hrála 2 x 35 min. My jsme byli nalosováni na úvodní dva duely po sobě, tudíž nejméně výhodný los.

V prvním zápase jsme se utkali s týmem Vinařic-Libušín. Byl to obrovský boj se spoustou soubojů a obrovské vůle na obou stranách. Bohužel se opět projevoval náš veliký neduh, produktivita. V takto vyrovnaných zápasech o jedné brance jsme obvykle kvůli neschopnosti vstřelit branku v době našeho tlaku, inkasovali z ojedinělé akce soupeře a pak už jsme nebyli schopni převážit misku vah na naši stranu. Tentokrát však tomu bylo jinak. Kýžený gól jsme vstřelili a v penaltovém rozstřelu vychytal soupeřovi střelce brankář Szöcs. Měli jsme první výhru, ale ihned po skončení zápasu nás čekal souboj s vítězem OP, Tuchlovicemi.

V tomto zápase jsme však předvedli asi nejkoncentrovanější výkon za celou sezonu. Pevnou obranu, a hlavně obrovskou chuť po vítězství. Soupeře jsme přehrávali na všech frontách a dokázali jsme se vyrovnat s destruktivní taktikou Tuchlovic. Byť jsme opět spalovali jednu šanci za druhou, po zásluze jsme v závěrečných 15ti minutách vsítili 3 branky a zápas jsme skončili euforickým vítězstvím a s vědomím, že pohár nám už nikdo nevezme! A tak mohl na lidickém hřišti zaznít hodně hlasitý hostouňský vítězný pokřik!

Díky patří všem 18 klukům, kteří se turnaje zúčastnili. Všem rodičům, kteří přijeli fandit a povzbuzovat kluky a mému kolegovi Romanovi Štýbrovi, který svými postřehy nejednou přispěl ke zlepšení naší hry. Jedinou kaňkou bylo zranění Matěje Rekla, kterému musela být po nezaviněném úderu do hlavy přivolána sanitka. Reky je však v pořádku a v úterý se uvidíme na tréninku.

Autor: Jiří Dušek

FINÁLOVÝ TURNAJ

Sokol Hostouň/Hřebeč vs. Vinařice/Libušín 2:1 pp (1:1)

Branky: Hlavsa

Sokol Hostouň/Hřebeč vs. AFK Tuchlovice 4:2 (1:2)

Branky: 2x Hlavsa, Lejsek Jan, Markulinec

Nejlepším střelcem turnaje byl se 3 brankami vyhlášen náš elitní snajpr Marek Hlavsa.

FOTOGALERIE ZDE

KVALIFIKACE - 2. KOLO

SK Lhota vs. Sokol Hostouň/Hřebeč 2:3 (1:1)

Zichovec/Vraný vs. AFK Tuchlovice 3:11 (2:5)