U15 | S Unhoští jsme si neporadili, uspěla s "nakopávanou" taktikou

V neděli 4. 11. 2018 jsme se v rámci 11. kola Opresního přeboru starších žáků utkali s rivalem, týmem TJ Unhošť. Fotbalově přijatelné počasí a kvalitní trávník ve Hřebči vyzývaly k pěkné kopané, toužili jsme uspět.

Úvod utkání nám vyšel, dostali jsme se do vedení brankou Švejdy. To ale bylo brankově z naší strany vše. Soupeři se podařilo záhy otočit na 2:1. My se pak jsme se snažili o vyrovnání a nebyli jsme daleko. Nedáš dostaneš, to platí. Soupeř vstřelil z rychlého protiútoku branku a tu během chvilky ještě pojistil, podařilo se mu prokombinovat obranou a předkládal z pravé strany forvardovi a ten dával do prázdné klece již jen. Do šaten jsme odcházeli za stavu 1:4. Po přestávce jsme se vrátili na pažit s aktivní hrou, hráli jsme trpělivě, držení míče nám vycházelo, ale problémem byla finalizace akcí, na střely z dálky, kterými bychom přelobovali menšího unhošťského gólmana nezbývaly síly. Soupeři se v druhé půli podařilo vstřelit jednu branku, ta účet v sítích ukončila na finálních a pro nás nepříznivých 1:5.

Utkání zhodnotil trenér Jiří Dušek následovně:  Naši kluci se utkali na hřebečském hřišti s týmem TJ Unhošť.

Úvod utkání byl v hostouňské režii, kdy jsme dobrým pohybem bez míče, vysokým napadáním znemožňovali hostům jejich typickou hru – dlouhé nakopávané míče na trojici udělaných a rychlých útočníků. Hostouňská aktivita byla odměněna brankou po pěkné kombinaci, kterou vstřelil Švejda.

Po vstřelení vedoucí branky jsme však opustili od napadání rozehrávky a nechali jsme hosty posílat jeden dlouhý míč za druhým na jejich útočné věže. Naše obrana si nebyla schopna s jejich útočnou silou poradit a i díky individuálním chybám obránců a brankařů jsme byli potrestáni gólově.

Z naší strany nechyběla snaha, ale někteří podlehli nakopávané hře hostů a při zisku míče se snažili o stejnou variantu útoku, což byla cesta neschůdná a špatná.

Dokázali jsme si vytvořit i několik brankových příležitostí po pěkných kombinacích, ale koncovka nebyla v tomto utkání naší silnou stránkou.

Do utkání se opět zapojilo všech 18 hráčů, kteří se nakonec museli před hosty sklonit a nezbývá, než Unhošti pogratulovat.

Budiž nám tento zápas motivací a ponaučením do dalších utkání, kdy soupeř těží z výškové, váhové a rychlostní převahy několika málo individualit. NECHCEME jít cestou „napal to“, „nakopni to“, „nic nevymýšlej a pošli to dlouhý“!

Sestava: Szöcs - Rekl, Fedorovych, Potužník, Lejsek L., Liewald, Herman, Švejda, Hlavsa, Lejsek J., Dabrundaschvili (Musel, Bartoň, Sadloň, Chocholáček, Milota, Markulinec, Pajkrt)

Branky: 8. Švejda                 Žluté karty: ---       Rozhodčí: Bajer Jiří

FOTOGALERIE: >>> ZDE

Výsledky 11. kola:

Stehelčeves - Lhota 1:9 (0:4)

KROČEHLAVY B - Libčice/Tursko 3:1 (2:0)

Hostouň/Hřebeč - Unhošť 1:5 (1:4)

Hrdlív/Zlonice - Zichovec/Vraný 4:2 (1:1)

Tuchlovice - Vinařice/Libušín 2:1 (2:1)

Slovan Kladno - Smečno

Tabulka ZDE

Do konce podzimní části soutěže nás čekají ještě dva duely. V neděli 11. 11. 2018 zajíždíme do Letek, kde se utkáme s týmem Libčic/Turska od 10:15.

Sezónu zakončíme v neděli 18. 11. 2018 na domácím hrišti ve Hřebči, přivítáme dalšího rivala, tým Baníku Libušín, od 10:15.

Přijďte nás podpořit, chceme si spravit "fotbalovou" chuť, zabojujeme.

Foto, text: Bohumil Kučera