29. 3. 2024 (15:00) | ČFL - 20. kolo: Sokol Hostouň vs. Povltavská FA (Hostouň)

U15 | První turnaj sezony překazilo počasí, přesto máme za sebou zajímavá utkání

Trenéři fotbalistů kategorie starších žáků Jaromír Boháč a Marek Abrhám nastavili úvodní tréninkovou jednotku nové sezóny již na pondělí 19. července 2021. Na pažitu se až na doznívající „dovolenky“ sešel prakticky celý tým. Hráči odtrénovali dva týdny a první zápasová prověrka přišla minulý pátek s turnajem "Letním pohárem PKFS U15" ( hlavní hřiště Mýto) .

V Lidicích jsme se utkali s kvalitním týmem Motorletu Praha (utkání se již započítávalo do turnaje). V zajímavém utkání jsme se brzy dostali do vedení 1:0. Po pěkné individuální akci ve vápně soupeře se prosadil Vojta Táborský. Soupeř ale zabral a dostal nás do ztráty 1:2. Museli jsme se vypořádat s tvrdou a nepříjemnou hrou protivníka, často na hranici faulu. To se podařilo a zejména díky rychlosti hrotového útočníka Jirky Fanty (2 branky) a Adama Dhouiba, který po parádní příhře jmenovaného Jirky skóroval do prázdné klece a převážili jsme skóre na parádních 4:2.

V sobotu jsme již v místě turnaje a okolí postupně sehráli 3 utkání...

Hostouň – Přeštice 9:1 (hřiště Cheznovice)

Hostouň – Sokolov 1:5 (hřiště Holoubkov)

Hostouň – Rokycany 1:2 (hřiště Mýto)

Nedělní finálovou část turnaje bohužel překazilo nepříznivé počasí a pro nezpůsobilost hřišť byla zrušena. Škoda! Po nešťastné prohře s Rokycany, kdy jsme i vlivem zranění značně redukovanou sestavu měli mírně navrch, jsme si jistě chtěli spravit chuť. Prohru se silným Sokolovem bereme, soupeř byl nad naše síly.

Turnaj pohledem trenéra Jaromíra Boháče

V nominaci bylo 18 hráčů a 2 brankáři. Jak jsme velmi dobře zvládli vítězně páteční utkaní s Motorletem, hned při předzápasovém rozcvičeni se obnovily Hlavajdovi potíže s kolenem, a tak nám odpadl jeden gólman. Během prvního zápasu bohužel museli zůstat na střídačce i Matěj a Abri. Zápas jsme se soupeřem z plzeňského krajského přeboru zvládli bez problému (9:1) a dobře se naladili na další klání. Vzhledem k vývoji zápasu byla možnost dat více hracího prostoru ostatním hráčům z lavičky. Hlavajda přesto, že nemohl odehrát ani minutu s námi, zůstal celý den a spoluhráče podporoval. Dobře naladění, byť bez moznosti nastoupeni 3 hráčů v dalších zápasech, jsme odjeli do Mýta na oběd.

Od této chvíle se vše začalo velmi komplikovat. Oběd byl bohužel pro hráče velmi špatný a většina hráčů ho prakticky nesnědla. Navíc vše tak dlouho trvalo, že jsme na další zapas se značným zpožděním. Po domluvě s mužstvem Sokolova byl posunutý začátek o 20 minut. Dostali jsme tak jen minimální čas na přípravu. Věděli jsme, že divizní Sokolov bude kvalitní, protože hrál před námi vítězné utkaní s Motorletem. Přesto, že jsme hráče upozorňovali, aby od začátku utkaní hráli naplno a hlavně zodpovědně, brzy jsme obdrželi 2 góly. Postupně jsme se dostávali do hry a po hezké akci snížili na 1:2. Ještě do poločasu šel Jirka po hezké akci sám na gólmana, ale bohužel bez gólového efektu. Podle vývoje zapasu se v tu chvíli zdálo, že se nám podaří zápas výsledkově otočit. Jenže na začátku 2. poločasu v plném sprintu strčil hráč soupeře do Hasana, který si po pádu zlomil klíční kost. Hra se na delší dobu přerušila a hráče to psychicky poznamenalo. Navíc Alex musel ze zápasu odstoupit kvůli lýtku. Narychlo se oblékla Naty a nastoupila do zapasu. Navíc za chvíli musel odstoupit ze zapasu i Jirka kvůli svalové křeči v lýtku. To už bylo pro nás moc smůly najednou a soupeř postupně navýšil skoré na konečných 1:5.

Kvůli zdrženi na oběde a prodlouženi zápasu při ošetřovaní hráčů jsme nabrali další časové manko a na poslední zapas s Rokycany přijeli zpět do Mýta prakticky po jeho začátku. Mužstvo bylo značně zdecimované zraněními, ale odhodlaní. Od začátku jsme změnili rozestaveni na 3,5,2. Bohužel opět naše fatální chyby a množství nevynucených chyb nás sráželo a další zraněni Alexe, který si zlomil ruku, rozhodlo, že jsme prohráli 1:2. Určitě jsme v tomto zapase nebyli horším tymem, ale individuální chyby a bohužel nezaviněný vlastní gól rozhodl. Přesto žila reálná šance, že budeme v neděli hrát semifinále.

Byl to přípravný turnaj, který nejde zcela zhodnotit, protože se nedohrál. Máme 14 dní do začátku soutěže, tak je čas na zlepšení a odstranění nedostatků. Zraněným přeji brzké uzdravení.

Tým čeká od pondělí 9. 8. týdenní soustředění v Lidicích. V jeho rámci se utkáme ve středu s Aritmou a v sobotu 14. 8. je na pořadu první ostré soutěžní utkání s týmem SK Rakovník, na jeho hřišti (výkop 10:00).

Autor: Bohumil Kučera