U15 | Příprava na novou sezonu 2021/22 v plném proudu

Předčasně ukončená stávající sezóna urychlila přípravy na další období. Kromě obnovených tréninkových jednotek došlo i na první sérii přátelských utkání. Stručnou rekapitulaci předkládá dále trenér kategorie U15 Jaromír Boháč.

Starší žáci trénují o sto šest a hrají průběžně přátelská utkání…

Sokol Hostouň – Kročehlavy 6:5

Sokol Hostouň – Sokol Hostouň U17 6:7

Sokol Hostouň – ABC Braník (dívky - dorost) 24:1 FOTOGALERIE

Sokol Hostouň – SK Střešovice 11:1 FOTOGALERIE

Sokol Hostouň – SK Slaný 14:4

Prvním naším soupeřem bylo mužstvo starších žáků z Kročehlav. Soupeř měl ve svém středu většinu hráčů ročníku 2006, vhodně doplněný ročníkem 2007. Na naší straně ročník 2007 doplněný ročníkem 2008. Do zápasu jsme vstoupili odhodlaně a vytvořili si řadu šancí, které se nám nepodařilo využít. Na obou týmech byla znát dlouhý herní a tréninkový výpadek, přesto si obě mužstva zápas užila a výsledek, byť není důležitý, 6:5, nás povzbudil a hlavně i to, že jsme si vytvořili další velké množství šancí.

Na sobotu 15. 5. jsme si pozvali k přátelskému utkání náš klubový mladší dorost – Sokol Hostouň U17. V utkání, ve kterém šlo trošku i o prestiž se na naše starší hráče vytáhnout, na obou stranách nastoupili i hráči, kteří v našich mužstvech nejsou. Tuto situaci si na obou stranách vynutila velká neúčast hráčů v obou mužstvech. Sice jsme prohráli 6:7, ale opět jsme si vytvořili více gólových šancí než soupeř. Bohužel lepší výsledek nám zkazil v záběru utkání soupeřův hráč, po hezké individuální akci, když za stavu 6:6 rozhodl zápas ve prospěch našich dorostenců, finální stav 6:7. Diváci ocenili pěknou kombinační hru a duel napínavý až do posledních minut.

Ke třetímu přátelskému utkání, jsme si kvůli děvčatům v našem mužstvu pozvali dorostenky ABC Braník. Trochu jsem očekával, že děvčata někdy až o 3 roky starší nás více potrápí. Naše děvčata určitě neměla se soupeřkami zásadnější problémy a ostatní se přidali k dobrému kolektivnímu výkonu. Rozdíl v kvalitě obou mužstev byl až příliš velký a tomu odpovídá i výsledek 24:1.

V dalším utkání nás čekal divizní soupeř ze Střešovic – SKS 1911. Už jsem s nimi v minulé sezóně sehráli několik hezkých utkání. Tentokrát nám ale velmi dobře vycházela naše nátlaková hra a zaslouženě jsme vyhráli 11:1. Především i proto, že naši útočníci si konečně srovnali hlavu v zakončení a měli jsme proto velmi dobrý poměr v proměňování šancí. Bohužel se nám zásadně zvýšil počet zraněných, či jinak nemohoucích nastoupit do zápasu, a tak bylo nutné zapojit i více hráčů ročníku 2008.

Premiéru na velkém hřišti v sobotním zápase proti Slanému si tak při zatím posledním přátelském utkání s námi odbyl David Myslík a díky nevolnosti gólmana „Máry“ před zápasem i náhodně příchozí „Čapík“ z ročníku 2009. Oba zápas zvládli dobře a patří jim naše poděkování. Bohužel se nám opět po zápase rozrostla marodka i o stopera. Zápas jsme začali dobře, ale naše fatální chyby a vynucené výměny na některých postech při neúčasti některých hráčů přinesly, že jsme velmi brzy prohrávali 0:3. Bohužel se některým hráčům začátek utkání vůbec nepovedl. Museli jsme na vývoj zápasu zareagovat jednak změnou rozestavění, ale i vystřídáním některých hráčů. Měli jsme hned hodně gólových šancí, ale bez kvalitního zakončení. Díky postupnému omezení individuálních chyb a zlepšenému výkonu se výsledek začal obracet, aby nakonec skončil výrazným rozdílem v náš prospěch 14:4. Občasný déšť pomohl kvalitě hřiště a všichni si dnes zaslouží nakonec pochvalu. Přes velmi nepříznivý začátek utkání to hráči nevzdali, věřili a chtěli předvést hru, kterou umí a byli za to následně odměněni.

Máme před sebou další týden tréninků a v neděli nás čeká v Lidicích další přátelské utkání. Věřím, že se nám během týdne alespoň někteří hráči vrátí, abychom nehráli v takto zdecimované sestavě. Musíme zapracovat i na obranné činnosti. Přece jen 18 obdržených branek v pěti zápasech je hodně. (JB)

Text, foto: Bohumil Kučera