28. 4. 2024 (17:00) | ČFL - 24. kolo: Sokol Hostouň vs. FK Dukla Praha B (Hostouň)

U15 | Poslední zápas podzimní části nám nevyšel, Hostouň/Hřebeč - Vinařice/Libušín 2:5

V posledním 13. kole se sešly ke konfrontaci dva složené týmy, Hostouň/Hřebeč a Vinařice/Libušín. Hosté by se v případě zaváhání Tuchlovic dostali na první místo tabulky, jejich nasazení tomu odpovídalo.

I my jsme ale měli své plány a výhra by nám pomohla setrvat ve společnosti týmů okolo 3. místa. Začátek zápasu se povedl a v 5. minutě Marek Hlavsa vstřelil úvodní branku. Vedení nám ale vydrželo jen 4 minuty a hosté ještě ve 30. minutě přidali druhou, již vedoucí branku. Přestávka nám nepomohla, hosté navýšili na 3:1. Jiskru naděje vykřesal po zpackaném rohovém kopu hostí a  rychlém protiútoku svou druhou brankou Hlavsa, byl to kontaktní gól na 2:3. Pak ale stříleli jen hosté a postupně upravili skóre na konečných 2:5.

Tuchlovice potvrdili svou pozici lídra mají 33 bodů, tým Libušína/Vinařic si výhrou zajistil jen minimální odstup o 2 body. Naše pozice se propadla na 7. místo s 20 body. Na třetí  Unhošť ztrácíme ale jen 3 body a věříme, že v jarní části se o dobré umístění ještě "popereme". (Unhošť a Libčice mají ještě ale zápas k dobru, sehraje se ale až v začátku jarní části).

Trenér hostí Jan Kopřiva, bývalý hráč Baníku Libušín a velký klubový srdcař, zářil spokojeností. Ovšem jen do doby než přišla řeč na nedávný útok, respektive dva útoky divočáků na hřiště v Libušíně...kromě sportovních a tréninkových mají tedy i další starosti.

Domácí trenéři Jiří Dušek a Roman Štýbr se k poslednímu utkání i půlsezóně vyjádřili následovně:

"V posledním utkání první poloviny soutěže jsme na skvěle připraveném hřišti ve Hřebči přivítali jednoho z lídrů naší soutěže – kombinovaný tým Vinařic a Libušína.

V zápase bylo k vidění dvojaké pojetí hry. Naše snaha o kombinaci a tenisové pojetí hostů, kteří využívali svého rozdílového hráče Zobinu, který je nejlepším střelcem soutěže (30 branek v 10 zápasech).

Naši kluci měli o něco více ze hry, také větší počet brankových příležitostí, ale i přesto jsme zůstali bez vítězství.

Za individuální výkon bych chtěl pochválit zejména Pajkrta, který i přes svou malou postavu dokázal na levém kraji zálohy značně rozpohybovat naši hru a neustále ukazoval, že při snaze, chuti a odhozenému respektu k velikým protihráčům se lze prosazovat kombinačním pojetím hry.

Přes zimní přestávku musíme kvalitně potrénovat, abychom podobné zápasy s Libušínem, Tuchlovicemi a Unhoští dokázali vyhrávat."

Podzimní částí soutěže prošel náš tým Hostouň/Hřebeč následovně:

Lhota - Hostouň/Hřebeč 1:2 (0:1) , Hostouň/Hřebeč - Zichovec/Vraný 5:3 (2:2) , Smečno - Hostouň/Hřebeč 1:3 (1:0) ,

Hostouň/Hřebeč - Brandýsek 6:1 (2:1) , Hostouň/Hřebeč - Hrdlív/Zlonice 2:3 (1:1) Pen: 0:3 ,

Stehelčeves - Hostouň/Hřebeč 2:3 (1:2) Pen: 1:2 , Hostouň/Hřebeč - Tuchlovice 1:4 (0:2) ,

KROČEHLAVY B - Hostouň/Hřebeč 1:2 (1:0) Pen: 3:5 , Rakovník - Hostouň/Hřebeč 0:3 (0:1) ,

Hostouň/Hřebeč - Unhošť 1:5 (1:4) , Libčice/Tursko - Hostouň/Hřebeč 2:1 (1:1) , Hostouň/Hřebeč - Vinařice/Libušín 2:5 (1:2)

Na jarní část se těšíme, na přípravu máme několik měsíců a jak jsme uvedli výše, o dobré umístění máme šanci zabojovat!
Text, foto: Bohumil Kučera