20. 4. 2024 (18:00) | ČFL - 23. kolo: Slavia Karlovy Vary vs. Sokol Hostouň (Drahovice)

U15 | Na úvod nové sezóny jsme hladce zdolali Střešovice

Nová sezóna je tu a nově se rodící tým kategorie U15 se po dvou týdnech tréninků dočkal prvního přípravného duelu. Soupeřem mu byl SK Střešovice 1911.

Matěj Šíp  v souboji ...  / foto Bohumil Kučera

Do utkání jsme i přes relativně mladý tým na kategorii U15 (máme pouze několik hráčů 2006, kostra týmu je ročníku 2007 a zbytek je doplněný mladšími hráči) vstoupili sebevědomě a nebojácně, s velkou chutí uspět. Po několika minutách padla první branka, střelcem Jirka Fanta. Utkání mu obecně sedlo, umně využíval pasy a příhry spoluhráčů a soupeři nastřílel mnoho velmi hezkých branek. Připravil také krásný brankový moment, kdy po jeho rohovém kopu přesně hlavičkoval Matěj Šíp (akce ZDE). Pochvalu ale zaslouží i další střelci a celý tým, který soupeři povolil jedinou čestnou branku, byť jak uvádí trenér níže, nejednalo se o soupeře tak těžkého jako byl například Nový Bor či Arsenal Česká Lípa na červnovém soustředění (více ZDE).

Trenér Jaromír Boháč k utkání uvedl (bez oprav diakritiky...): Dobry vecer, posilam kratke hodnoceni PU s diviznimi Stresovicemi. Nase predpoklady, ze sehrajeme kvalitni utkani se bohuzel nenaplnili. Souper sice prijel se 4 hraci rocniku 2006 a ostatnimi rocniku 2007, ale rozdil v kvalite obou muzstev byl prilis velky. Skore 12:1 v nas prospech je toho dokladem. Pres jednoznacny prubeh jsme nehrali tak kvalitne jako v zapasech na soustredeni. Co se nam velmi dobre ale darilo byly prunikove prihravky, rychlost Jirky a jeho zlepsene zakonceni. V nasi hre mi chybela klidnejsi vystavba hry od brankare, vice pohybu bez mice a presnost prihravek. Toto PU nase kvality prilis neproverilo. Hodne jsme stridali, aby si vsichni hraci zahrali. Od pondeli mame kemp a na nem bude dost casu abychom se ve hre a individualnich schopnostech zlepsili. JB

Videosestřih vybraných akcí ZDE

Fotogalerie ZDE

V týdnu 10. -14. 8. 2020 se hráči účastní „kempu“ a ve středu 12. 8. 2020 od 17:30 sehrají další přípravné utkání, soupeřem je Aritma Praha.

Text, foto, video:  Bohumil Kučera