U15 | Hostouňští postoupili do finále Lidického poháru

Starší žáci zdolali po Rakovníku i Lhotu a po roce si zahrají ve finálové skupině Lidického poháru. Vítězství se však nerodilo lehce. V zápase Hostouňští dvakrát prohrávali, ale pokaždé dokázali vyrovnat. V závěru dal razítko na postupovou radost Rekl.

Hodnocení zápasu - trenér Jiří Dušek:

O účast ve finálové skupině Lidického poháru jsme přijeli bojovat na půdu Lhoty. Je to nepříjemný soupeř, který má v týmu dvě výrazné individuality a díky svému poctivému a neústupnému pojetí hry je velmi nepříjemným soupeřem.

První poločas jsme byli lepším týmem. Dařila se zejména křídelní hra přes Fedorovyche, který byl tahounem téměř všech našich útočných akcí. Naše nátlaková hra činila domácím problémy, ale na druhou stranu jim vyhovovala hra na brejky. Po jednom z nich hned v úvodu zápasu jsme inkasovali. Díky naší aktivitě jsme však dokázali vyrovnat, kdy se prosadil střelou z vápna Švejda. Bohužel jsme nedokázali zužitkovat velké množství rohů, které jsme sice zahrávali dobře, ale chyběl nám důraz v pokutovém území.

Druhý poločas bych nazval anglickým. :-) Hrálo se nahoru dolů, hra se roztříštila v bezpočet minisoubojů a bylo rušno před oběma brankami. Sice jsme měli stále více ze hry, ale rozdíl už nebyl takový.

V druhém poločase se na levém okraji zálohy rozehrál k výbornému výkonu Šimon Potužník, který převzal štafetu od Fedorovyche a tentokrát byl naším ofenzivním tahounem on. V době, kdy to vypadalo na dělbu bodů, jsme obdrželi po kaskádě chyb a nedůsledností smolný gól na 2:1. Ukázala se však morální síla, a i díky změnám v sestavě a změně postů jsme vrhli všechny síly do útočení. Odměnou nám byla vyrovnávací branka Stárka, který se prosadil po odvážném výpadu Šestáka. Nebyl však stále konec a zbývalo asi ještě 6 minut. Díky neustálé snaze rozhodnout, vysokému presinku a lepší fyzické kondici jsme po pěkné kombinační akci dospěli až ke krásné utažené střele Rekla, který zápas definitivně naklonil na naši stranu. Zasloužené vítězství a veliká radost v kabině. :-)

Chtěl bych složit poklonu všem hráčům (včetně soupeře), protože se hrálo opravdu nadoraz, ale férově, s velikou touhou po vítězství.

SK Lhota vs. Sokol Hostouň/Hřebeč 2:3 (1:1)

Sestava: Štýbr - Hlavsa, Kubín, Lejsek J., Liewald, Fedorovych, Oříšek, Potužník, Rekl, Sadloň, Stárek (Šesták, Švejda, Chocholáček, Kratochvíl, Markulinec, Herman, Lejsek L.)

Branky: 12. a 40. Štoncner - 22. Švejda, 50. Stárek, 60. Rekl