U15 | Hostouň v prvním kole Lidické poháru zvítězila v Rakovníku

Ve středu odstartoval další ročník nejstaršího žákovského turnaje na území ČR. Do boje o pohár, ve kterém soupeří převážně družstva kladenského okresu, se i tentokrát zapojili žáci Hostouně. V úvodním kole zvítězili hostouňští žáci v Rakovníku 4:0.

Hostouňští žáci vstoupili do Lidického poháru, ve kterém obhajují třetí místo z minulého ročníku, úspěšně. Na půdě SK Rakovník zvítězili 4:0. Úvodní poločas, po brankách Švejdy a Bartoně, vyhráli 2:0. Stejným poměrem vyhráli i ve druhém dějství. Dva přesné zásahy přidali Hlavsa s Reklem. Do dalšího kola se probojovala i mužstva Tuchlovic, Lhoty a sloučená družstva Vinařice/Libušín a Hrdlív/Zlonice. S turnajem se naopak rozloučil loňský vítěz TJ Unhošť.

Hodnocení zápasu - trenér Jiří Dušek:

V prvním kole Lidického poháru jsme zavítali na půdu SK Rakovník. Očekávali jsme kvalitního soupeře a tuhý boj o postup do dalšího kola. Naše předpoklady se potvrdily již od úvodního hvizdu. Sice jsme hned z naší první akce vstřelili Švejdou branku, ale přineslo to spíše ještě větší nabuzení pro domácí, kteří byli po celý první poločas lepším týmem. Byť soupeř nasadil hráče ročníků 2005 a 2006 (my 2004 a 2005), na jejich hře to nebylo nijak znát. Nám se nedařilo spouštění presinku, nedostupovali jsme, nehráli jsme dostatečně důrazně a když už jsme měli gólové příležitosti, tak jsme je bohorovně zahazovali jako na běžícím pásu. Problémy nám dělal hráč domácích č. 10, který svým přehledem a šikovností s míčem doslova motal všem našim hráčům hlavy. Jediným světlým okamžikem první půle byla nádherná gólová střela Marka Bartoně, který napřáhnul pravačkou z levé strany velkého vápna a jeho projektil skončil v pravé šibenici domácí branky. Druhý poločas byl z naší strany o něco lepší, ale i tak měli více ze hry domácí. I přesto jsme dokázali díky včasnému presinku získat míč na soupeřově polovině a vstřelit díky Hlavsovi a Reklovi dvě branky. V utkání jsme opět protočili všech 17 hráčů, kteří byli nominovaní do utkání a těšíme se na další kolo této tradiční soutěže.

SK Rakovník vs. Sokol Hostouň/Hřebeč 0:4 (0:2)

Sestava: Szöcs - Dabrundaschvili, Fedorovych, Herman, Hlavsa, Lejsek J., Liewald, Oříšek, Švejda, Rekl, Bartoň (Stárek, Šesták, Potužník, Chocholáček, Kratochvíl, Lejsek L.)

Branky: 1. Švejda, 31. Bartoň, 53. Hlavsa, 62. Rekl