U15 | Hodnocení letní přípravy a úvodního zápasu s Dobříší

Starší žáci po bezmála měsíční přípravě vstoupili minulý týden do premiérové sezóny v Krajském přeboru. V článku se dočtete, jak viděl přípravu a vstup do sezóny trenér mužstva Jiří Dušek.

Letní přípravu na historicky první sezonu v krajském přeboru starších žáků jsme začali 29.7. Cílem bylo připravit stávající kádr osmnácti hráčů (16 hráčů do pole a dva brankáři) na účast našeho týmu v soutěži, která se nachází o dvě patra výše než okresní přebor, který jsme hráli v uplynulé sezoně.

Kluci celou přípravu odpracovali dobře, i když nás, stejně jako všechny ostatní týmy, omezovaly dovolené, které nám ovlivňovaly počet hráčů na tréninkových jednotkách.

Během přípravného období jsme sehráli dvě přípravná utkání

První z nich bylo přátelské utkání také s čerstvým účastníkem krajského přeboru TJ Unhošť. Zápas se nám povedl a soupeře jsme po podařeném výkonu porazili výrazným rozdílem, kdy si střelecké kopačky obul zejména Lukáš Hašpl, který vsítil 4 branky. V tomto utkání, které jsme hráli 4 x 20 min, jsme kromě druhé dvacetiminutovky diktovali tempo hry, vyhrávali jsme osobní souboje a dařilo se nám uplatňovat presink, se kterým si soupeř nevěděl rady.

Druhé utkání jsme absolvovali s týmem Kablo Kladno hrající I.A třídu. Tento zápas byl jasně v naší režii od prvních minut až do konce zápasu. Vysoký presink, důraz v osobních soubojích, krásné fotbalové akce a spousta branek korunovaly náš vynikající výkon, který byl velkým příslibem pro nadcházející mistrovské utkání s Dobříší.

Sokol Hostouň - MFK Dobříš 1:5

V prvním mistrovském utkání jsme na domácím hřišti přivítali tým MFK Dobříš. Kluci sice do zápasu vstoupili první vstřelenou brankou L. Hašplem, který svým důrazem po nákopu od brankáře byl u míče první a hlavou přeloboval hostujícího gólmana. První poločas však patřil spíše hostům. Důvodem byla jednoduchá a přímočará hra a zejména rozdílový hráč č. 4 (kapitán), který si chvilkami dělal, co chtěl. Důsledkem bylo obdržení 3 branek v závěru poločasu.

Druhých 35 minut nebylo již z naší strany tak nervózní a ostýchavé a díky zvýšenému důrazu, zlepšenému presinku a celkově kvalitnější hře jsme se hostům vyrovnali a v celkovém součtu druhé půle jsme byli lepším týmem, ale bohužel jsme to nedokázali vyjádřit gólově. Naopak jsme v posledních pěti minutách dvakrát inkasovali do otevřené obrany.

Bylo to naše první seznámení s úrovní krajského přeboru a nastavilo nám zrcadlo naší výkonnosti a ukázalo nám to, jak moc práce nás ještě čeká a na co se máme zaměřit, abychom byli důstojným účastníkem soutěže.

Celkově bych však chtěl celý tým pochválit za přístup, za snahu a ochotu se zlepšovat a pracovat na všech herních aspektech, které jsou důležité pro portfolio hráče krajského přeboru.

Autor: Jiří Dušek