U15 | Fotbalové jaro klepe na dveře. Žáci na závěr přípravy změřili síly s Motorletem a Slavií

Starší žáci nikterak nezahálí ani v samém závěru zimní přípravy. Poslední dny před startem jarní sezony si zpestřili dvěma přípravnými zápasy. Po nedělní bitvě s divizním Motorletem si v úterý ve Vršovicích vyzkoušeli i konfrontaci s dívčím výběrem, konkrétně se stejně starým výběrem Slavie Praha WU15. První jarní utkání odehrají v neděli odpoledne v Rynholci proti Rapidu Psáry.

27. 02. 2022 | Sokol Hostouň vs. FK Motorlet Praha 0:2 (0:2)

Utkání pohledem trenéra Jaromíra Boháče

Na utkání jsme měli konečně plně obsazenou lavičku a 18 hráčů připraveno na zápas. A to i přesto, že 5 z nich mělo tento týden zdravotní problémy. Poslední přípravný zápas proti diviznímu mužstvu jsem v neděli záměrně pojal ne zcela tradičně. V prvním poločase všichni hráči dostali adekvátní časový prostor a naordinoval jsem jim nové rozestavení. A to všechno z důvodu, abychom si proti kvalitnímu soupeři zkusili i defenzivnější hru a rozestavení. Soupeř byl na začátku evidentně zaskočen a přesto, že měl více míč na kopačkách, k našemu vápnu se prakticky nedostal. Naopak po vyhraném souboji ve středu hřiště jsme mohli jít do vedení. Soupeř pak, vzhledem k tomu, že se mu nedařilo dostat k našemu vápnu, náhodně vystřelil z dobrých třiceti metrů a bohužel Mára na střelu nedosáhnul. Po zhruba 10 minutách nás soupeř znovu zaskočil, když z hranice vápna nedůraznou, ale umístěnou střelou zvýšil na 2:0.

O přestávce jsme změnili rozestavení, na které jsme zvyklí. Po celý druhý poločas jsme byli lepším mužstvem, ale žádná z velkých šancí ke gólu nevedla. Dnes byla pro nás branka soupeře zakletá. …když jdeme čtyřikrát sami na gólmana, nastřelíme po rohových kopech dvakrát břevno, dvakrát vykopávají míč soupeřovi obránci z brankové čáry, trefíme z pěti metrů tyč, …tak už je to velká smůla. Věřím, že jsme si jen góly schovali do soutěžních zápasů.

Byť byli hráči z dnešního výsledku v kabině zklamaní, pochválil jsem je. Diviznímu soupeři jsme toho dovolili minimum a byli jsme herně, především ve druhém poločase, lepším týmem. Podstatné je i to, že si všichni dnes zahráli a určitě si odnesli potřebné zkušenosti. Často jsem v hodnocení hodně kritický. Dnes tomu ale tak není. Konkurenci určitě ještě zvýší Naty, Míša a Johny, kteří se dnes nemohli zápasu zúčastnit. Věřím, že už naskočí do tréninku i Hlavajda, abychom konečně byli kompletní.

01. 03. 2022 | SK Slavia Praha WU15 vs. Sokol Hostouň 1:10

Autor: Lukáš Horníček | Foto: Bohumil Kučera, David Šíp