20. 4. 2024 (18:00) | ČFL - 23. kolo: Slavia Karlovy Vary vs. Sokol Hostouň (Drahovice)

U15 | Dva body ze hřiště lídra

V předehrávce 26.  kola jsme zavítali na hřiště týmu Vinařice/Libušín. Aktuální postavení v tabulce a předzvěst výsledků soupeře dalo očekávat těžký zápas.

Do zápasu jsme vstoupili velmi aktivně, což domácí na úvod poměrně dost zaskočilo. Nedovolili jsme soupeři použít jeho hlavní vzorec hry, a naopak jsme efektivní mezihrou získávali stále více míčů pod svou kontrolu.

Pod vlivem vyrovnanosti hry jsme jednu z akcí soupeře podcenili v důrazu a inkasovali branku, která byla z pohledu řešení situace ze strany obránce fatální chybou. Hlavy zůstaly nahoře, což bylo pozitivní a po zbytek první půle důležité.

Druhá půle byla bitvou nahoru a dolů s minimálním počtem zakončení nebo něčím, co by se dalo nazvat šancemi. Fyzicky náročnější způsob hry se začal jevit jako naše výhoda, která nám s postupem odehraného času přinesla větší držení míče a uzavření soupeře před jeho „šestnáctkou.“ Bohužel jsme si v tlaku nebyli schopni vytvořit tolik šancí, jako v předchozích zápasech, ale nakonec přeci jen udeřilo. Odražený balon soupeřem převzal Matyáš Herman a střelou „z první“, která několikrát poskočila po zemi, aby nakonec zapadla za tyč, vyrovnal. Zápas se dále dohrával za zvýšené nervozity soupeře a okolí, což jsme disciplinovaně ustáli.

V následném penaltovém rozstřelu vynikl brankář Jakub Szöcs, který vychytal tři penalty soupeře po sobě, což lze nazvat sportovním zázrakem (?). Provedení penalt z naší strany bylo perfektní a bez zaváhání.

Vinařice/Libušín vs. Sokol Hostouň/Hřebeč 1:2 pp (0:2)

Sestava: Szöcs - Potužník, Fedorovych, Kubín, Bartoň, Herman, Hlavsa, Rekl, Šesták, Švejda, Chocholáček (Kratochvíl, Markulinec, Musel, Liewald)

Branky: 55. Herman