U13 | Z Kralováku vezeme 3 body

Ve 3. kole  ZT mladších žáků - Globus Cup 2020, (podrobnosti o turnaji naleznete ZDE ) se náš tým utkal s mančaftem FK Králův Dvůr, na jejich půdě, resp. UMT. Se soupeřem jsme se utkali již v květnu 2019 v základním kole Kába Cupu, tehdy jsme na hřišti ve Lhotě remizovali 0:0, když nám nebyla pro domnělý ofsajd uznána branka.

Forvard Jiří Fanta / foto Bohumil Kučera

Po vysoké prohře s Motorletem jsme se chtěli předvést pěkný výkon a plně bodovat. Sestavu Sokola ale bohužel decimují zranění a částečně i zimní dovolené, kádr se kriticky zúžil. Trenér tak musel míchat sestavou i pozicemi hráčů.

Do utkání jsme šli s vervou, přemíra snahy a stín prohry s Motorletem, obavy z individuálních chyb ale kráse hry moc nepřidaly. Přesto jsme se dostali během poločasu do zaslouženého vedení 2:0. Soupeř to rozhodně nevzdával a v začátku 2. půle korigoval na 1:2, z jejich pohledu. Hra se přiostřovala a soupeř fotbalovost místy nahrazoval až přílišnou tvrdostí. I relativně tolerantní sudí po faulu v pokutovém území nařídil penaltu. Tu s přehledem proměnil náš snajpr Jirka Fanta. Do konce utkání jsme se trefili ještě jednou a účet se uzavřel na stavu 4:1 pro naše "zelenobílé barvy" (ačkoliv často hrajeme i "Argentinu", morobílé dresy). Kaňkou na utkání bylo bohužel zranění Tadeáše, po faulu soupeře, a bez omluvy. Výsledek dobrý, výkon ale úplně dle představ nebyl. Výhru jsme více ubojovali než uhráli kombinací.

Trenér Jaromír Boháč si hráči v kabině utkání podrobně rozebral a v hodnocení směrem ven byl střídmý (bez oprav diakritiky...): „Dobry vecer. Dnesni treti zapas v zimni lize jsme vyhrali s muzstvem Kralova Dvora 4:1. Pohledny zapas to ale nebyl. Po zapase jsme si v kabine vse rekli. JB"

Sokol Hostouň – FK Králův Dvůr 4:1 (2:0)

Sestava: Čáp – Fanta, Kašpar, Kučera, Táborský, Klíma, Myslík, Dhouieb, Břízová, Tomášek, Zoubek, Sailer

Branky: Fanta 2x, Myslík, Dhouieb

V sobotu 1. února 2020 od 14 hodin se na Zličínské UMT utkáme v dalším kole soutěže s týmem Sokola Řepy, není to daleko, přijďte nás podpořit a prohlédnout si i pěkně zrekonstruovaný areál.

Text, foto:  Bohumil Kučera