U13 | Vybojovanou remízou s Dobříší vstupujeme do KP

V sobotu 24. 8. 2019 historicky vstoupil náš tým mladších žáků do "kraje", přesněji se jedná o soutěž KRAJSKÝ PŘEBOR MLAŠÍCH ŽÁKŮ, skupina A

Na hřišti v Hostouni jsme přivítali tým MFK Dobříš. Úvod do náročné soutěže byl bohužel poznamenán velkým počtem omluvenek (doznívající dovolené, či zdravotní problémy). Přesto 9 odhodlaných fotbalistů do zápasu vstoupilo sebevědomě. Postupně jsme tlak přetavili na branky a dostali se do vedení 2:0 (jen!), vyplatí se střílet, první branka padla po bombě a jejím odrazu, kdy přeskočila soupeřova brankáře. Druhý gól padl po standardce, náč forvard skóroval hlavičkou Soupeř, který mohl se sílami hospodařit podstatně lépe (přijel v dostatečném počtu) se snažil stav korigovat a postupně se mu to podařilo. Opět se ukázalo, jak efektivní mohou být dobře umístěné střely z dálky. V druhé půli se hoši z Dobříše dostali do vedení po rohovém kopu, neobsazený hráč pohodlně hlavičkoval. Co je výborné, tým se nevzdal. Brankář (2009!) tým několikrát podržel, zůstali jsme na dostřel. Touha uspět nás hnala i přes ubývající síly za vyrovnáním. To se povedlo až napodruhé, jelikož jedna branka nám nebyla uznána pro údajný ofsajd, hodnotit se tohle bez záznamu nedá, názorů bylo mnoho. Nejspíše se sice jednalo o ofsajd, ale ještě před vymezenou zónou...

Zanedlouho ale vyrovnávací a platná branka padla a tu radost si tým zasloužil. Nebyli jsme daleko ani od vítězné branky.

S konečným hvizdem jsme byli se sílami na nule. Remízu bereme, považujeme ji za úspěšnou premiéru v krajském klání.

Hlavní trenér Jaromír Boháč k utkání uvedl následující (bez oprav diakritiky, převzato): "Dobry vecer, posilam hodnoceni dnesniho prvniho utkani v krajske soutezi. Titulek by mohl byt “9 musketyru, z kterych 2 castecne indisponovani vybojovali remizu”.  Uvod utkani byl v nasi rezii a po 15 minutach jsme vedli 2:0. Velka skoda, ze jsme nepromenili dalsi 3 vylozene sance, protoze to by urcite zanechalo na souperi negativni vliv. Po nahodne strele souper snizil a pak z dalky vyrovnal a my jsme se zacali strachovat, protoze prakticky bez stridani jsme poslednich 10 minut 1. polocasu slapali vodu. Prestavka nam pomohla a hlavne jsem hrace upozornoval, abychom se soustredili hned od zacatku polocasu. Bohuzel z rohoveho kopu, kdy jsme nechali zcela volneho hrace sel souper do vedeni 3:2. Kluci a Naty, ale projevili velkou vuli, aby neodesli porazeni. Souper pouze nakopaval dlouhe mice a s tim jsme si dobre vzadu poradili a tlacili se do sanci. Souper dlouho odolaval, ale nakonec jsme kyzeny vyrovnavaci gol dali. Byli jsme s vyjimkou poslednich 10 minut 1. polocasu lepsim tymem. Hraci zaslouzi velkou pochvalu za bojovnost. Vetsina si sahla na dno svych sil. Kdyz jsme hrali na mene doteku a hra se zrychlila, tak souper nas nestacil dostupovat a vytvareli jsme si hezke prilezitosti.  Kdybychom byli kompletni, tak si myslim, ze bychom zapas zvladli bez vetsich problemu. Davam tem, kteri nerespektovali moje jiz breznove upozorneni, ze od 12.8. kempem zahajujeme pripravu a ze po 20. srpnu uz jsou soutezni zapasy na zamysleni, zda neslo neco udelat jinak, aby muzstvo bylo od zacatku souteze v plne sile. Ve stredu totiz hrajeme dalsi soutezni utkani. JB

Sokol Hostouň MFK Dobříš 3:3 (2:2)

• FOTOGALERIE ZDE

Již ve středu 28. 8. 2019 od 18:40 nás čeká další duel, na hřišti v Dobrovízi přivítáme v snad již dostatečném počtu, SK Slaný. Přijďte nás podpořit.

Text, foto: Bohumil Kučera