U13 | Úspěšný týden, vysoká výhra v Sedlčanech a zvládnutý duel s těžkými Psáry

V milulém týdnu jsme měli v programu KP Mladších žáků sezóny 2019/20 dva zápasy, v Sedlčanech a v následně ve Psárech.

Zatím nejdelší výlet v KP, do Sedlčan, se nám povedl. Trochu nervozní vstup do utkání, čekali jsme jak se soupeř projeví, jelikož jejich starší katergorie U15 hrála velmi dobře a naši U15 přehrála, rozpustily dvě branky  a vedení. Mírně jsme ale polevili a soupeř snížil na 2:1. V jeho týmu bylo několik individuálně dobře vybavených borců, kteří nám dšlali problémy, ale víceméně jsme je uhlídali. Skvěle zachytal gólman. Nicméně jasná převaha se projevovala na skóre, to se zastavilo na cifře 12. Polovinu branek vstřeli Matěj Šíp (řádně to oslavil), na Sedlčany bude dlouho vzpomínat, měl ostře nabito.

Hlavní trenér Jaromír Boháč k utkání mj. uvedl: "Hodnocení dnešního zápasu v Sedlčanech. Úvodních 10 minut nenaznačilo, že bude to dnes jednoduchý zápas. Přesto, že jsme si řekli, jak budeme hrát chyběl nám pohyb bez míče, nedostatečně jsme dostupovali hráče a vyráběli jednoduché technické chyby. Během střídání jsem apeloval na hráče, abychom hru zrychlili, přidali na pohybu a využívali velké hřiště. Úspěch se dostavil hned a skóre začalo po našich hezkých akcích narůstat. Poločas skončil 6:1. V druhém poločase jsme pokračovali v solidní úrovni naši hry a soupeř nenašel na naši hru adekvátní recept. V soupeřově týmu bylo několik šikovných technických hráčů, ale působili spiše osamoceně, a přesto, že se několikrát dokázali individuálně prosadit, ostatní jejech hráči toho nedokázali využít. Měli jsme v zápase velmi dobré pasáže a pokud dokážeme hrát celý zápas naši hru, tak se nemusíme obávat. V sobotu nás čekají Psáry a to bude určitě tezsi zápas než byl ten dnešní. JB

TJ TATRAN SEDLČANY - Sokol Hostouň 1:12 (1:7)

• FOTOGALERIE ZDE
  • VIDEOSESTŘIH ZDE

Psáry, to byl soupeř ze kterého jsme měli respekt. Podobně jako U15 před námi, ti si spravili chuť po Sedlčanské prohře, jsme chtěli na jejich půdě samozřejmě uspět. Byla to cesta jak se propracovat ke špičce tabulky. K utkání jsme nastoupili zodpovědně, ale šance jsme dlouho neproměňovali. Po vedoucí brance to vypadalo, že konečně začneme trefovat síť. Namísto toho jsme ale vyrobili chybu a soupeř srovnal. Změna stran a zanedlouho vedení na 2:1, vypadalo to dobře. Jsme ale experti na darování branek. Faul v pokutovém území a dobře kopnutá "pentle", byť gólman směr vystihl, a bylo to 2:2. Možná i my jsme měli střílet minimálně jeden pokutový kop, ale sudí byl proti. Tým i tak prokázal touhu po výhře a postupně vstřelil 3 branky (jedna ale nebyla pro drobný kontakt s rukou střelce při zpracování uznána), a tak vezeme ze Psár cennou výhru 4:2 z našeho pohledu. A děkujeme fanouškům za podporu!

Hlavní trenér Jaromír Boháč k utkání mj. uvedl: "Hodnocení sobotního zápasu s Psáry. Do Psár přišlo několik kluků z Motorletu a tak zápas sliboval dobrý a vyrovnaný zápas. Přesto, že jsme měli celý první poločas herní převahu, bohužel jsme opět neproměnili několik gólových šancí, a tak i po naší fatální chybě skončil poločas 1:1. Po přestávce jsme v našem předešlém tlaku nepovolili a brzy nám to přineslo druhý gól. Soupeř se místy snažil o vyrovnání a po našem zbytečném faulu kopal penaltu a srovnal skóre na 2:2. Stále jsme dominovali, ale taky neproměňovali šance. Rozhodl jsem se přejít na jiné rozestavení 2,3,2 a to nám nakonec přineslo i díky již trochu unavenému soupeři kýžené góly. 4:2. Odehráli jsme velmi dobrý zápas a i když se vždy nedařilo, tak mužstvo ukázalo charakter a touhu po vítězství. Bohužel nemohl Honza Z. nastoupit a jsem rád, že nemocný Adam přišel mužstvo podpořit. Jedničku zasluhují i rodiče, kteří nás hlasitě podporovali. Když budeme takto všichni na hřisti pracovat a chtít, tak o náš osud v krajské soutěži nemám strach.JB

SK Rapid Psáry - Sokol Hostouň 2:4 (1:1)

V dalším kole nás v sobotu 21. září 2019 od 11:55  čeká na našem hřišti v Hostouni SK Rakovník.