U13 | Švermovská umělka nám sedla, bitvu o lídra soutěže jsme zvládli

V 8. kole KP Mladších žáků sezóny 2019/20 náš tým U13 hostoval na švermovské umělce, hrálo se později večer, tak jsme si to navíc vyzkoušeli pod lampami. Přijeli jsme s vědomím, že jdeme do bitvy o první příčku, resp. že o ní v případě prohry přijdeme a to jsme připustit rozhodně nechtěli. Každopádně od první minuty hrál tým opravdu zodpovědně, sebevědomě, s chutí a potřebným hladem po výhře. V 6. minutě jsme vedli 2:0 a to se podepsalo na lehkosti a v pohodě dalšího průběhu naší hry. Soupeř zkoušel měnit styl hry a v druhé půli už víceméně hrál jen dlouhé nákopy, přes dobře hrající hostouňský tým se jim běžné prokombinování nedařilo. Vyrovnali jsme se i s větší trvdostí hry některých hráčů. Skóre postupně narůstalo. V začátku druhé půle jsme se po změně rozestavení  lehce zadrhli, ale po chvíli jsme si na něj zvykli a brankostroj pokračoval, i pálení šancí, ale. Za stavu 8:0 jsme polevili v pozornosti (ač si někdo hlasitě přál "deset") a soupeř po pěkné kombimaci vybojoval čestný úspěch. Poslední slovo jsme měli my, uzavřeli jsme na 9:1 pro naše barvy. Výsledek až možná překvapivý, ale zasloužený. Jak zmiňuje trenér níže, nejlepší výkon sezóny.

Hlavní trenér Jaromír Boháč (ten den měl jmeniny a hráči mu dali pěkný dárek) k utkání sdělil: "Dobry vecer. Posilam hodnoceni vcerejsiho zapasu ve Svermove. Cekal nas souper, ktery je druhy v krajske soutezi. Bohuzel i velka marodka nam nepridala. Poprve nominovany Standa si navic pri rozcviceni zacal stezovat na bolesti v kotniku, a tak nemohl do zapasu vubec nastoupit. Pres vsechny pocatecni problemy jsme z meho pohledu odehrali nejlepsi podzimni utkani v soutezi. Behem celeho zapasu jsme predvadeli krasne jak individualni, tak kombinacni akce. Darilo se nam i vypracovane sance promenovat. Souper s vyjimkou zacatku druheho polocasu nenasel recept na nasi hru a az za stavu 8:0 se dockal cestneho uspechu. Presto, ze ma muzstvu taktez sikovne hrace. Posledni zmena skore byla opet na nasi strane. Zapas skoncil 9:1. Mohl bych psat o kazdem nasem hraci, ale dulezite je, ze jsme hrali jako tym a ozdobili nas vykon individualnimi schopnostmi a to myslim vsechny hrace. Verim, ze predvedeny vykon bude dalsim povzbuzenim do treninkoveho procesu a zvysi zdravou konkurenci mezi hraci. JB

TJ Baník Švermov Sokol Hostouň 1:9 (0:5)

FOTOGALERIE ZDE

VIDEOSESTŘIH  ZDE

V sobotu 5. 10. 2019 od 11:55 nastoupíme na domácím pažitu v Hostouni do "derby" s týmem Unhoště. Opět budeme bojovat o udržení se na čele soutěže, resp. o udržení krásného čtyřbodového náskoku (tabulka) a tak neváhejte a přijďte nás povzbudit!

Foto, text: Bohumil Kučera