29. 3. 2024 (15:00) | ČFL - 20. kolo: Sokol Hostouň vs. Povltavská FA (Hostouň)

U13 | Stříbrná Hostouň na Poháru starostky MČ Prahy 5

V sobotu 23.6.2018 se družstvo mladších žáků zúčastnilo v areálu FC Zličín velmi dobře obsazeného letního turnaje O pohár starostky MČ Praha 5 (kategorie ročníků 2006 a mladších).

Do skupiny nám byla nalosována ligová (!) mužstva MAS Táborsko, FC Tempo Praha, FC Háje.

K prvnímu zápasu naše mužstvo nastoupilo proti Tempu a po výborném výkonu jsme vyhráli 1:0. Ve druhém zápase nás čekalo houževnaté Táborsko. Tento zápas skončil spravedlivou remízou 0:0, ale bylo v něm na co koukat. Spousta tvrdých osobních soubojů a vysoká rychlost soupeře nás pořádně prověřily, bezbrankový duel "vyhrály" pozorné obrany a brankáři obou týmů.

Další mač, s mužstvem FC Háje, už byl ale plně v naší režii, a tak i díky vítězství 2:0, jsme vyhráli základní skupinu.

V semifinále turnaje jsme nastoupili proti Uhelným skladům Praha. Zápas jsme zvládli bez větších problémů a výsledkem 2:0 jsme postoupili do finále. Zde nás čekal opět tým FC Tempo, ten nám po tuhém boji vrátil porážku ze základní skupiny a vyhrál 1:0, stal se vítězem turnaje.

Druhé místo na takto silně obsazeném turnaji "bereme", je pro nás velkým úspěchem. Jelikož více než polovinu našeho týmu tvořili mladší hráči ročníku 2007, je to dobrý příslib do nové sezóny.

Na tento turnaj jsme se cíleně připravovali, ve středu 20. 6. jsme sehráli tréninkové přátelské utkání s FC Zličín.

>>>VIDEOMOMENTKY                              >>>FOTOGALERIE

David Šíp, Bohumil Kučera