20. 10. 2019 (15:30) | ČFL: Sokol Hostouň vs. FK Králův Dvůr                                                  26. 10. 2019 (10:15) | ČFL: SK Benešov vs. Sokol Hostouň                                                  03. 11. 2019 (14:00) | ČFL: Sokol Hostouň vs. FC Viktoria Plzeň "B"

U13 | Sladká tečka za sezónou. Hostouň vybojovala KÁBA CUP!

Když náš tým v květnu nastoupil do kvalifikace na prestižní turnaj KÁBA CUP 2019 ve Lhotě (více ZDE), měli jsme za cíl kvalitně se presentovat a udělat vše pro postup do finále v Horních Počaplech. To se nám podařilo, za Kladensko a Rakovnicko spolu s námi ještě postoupily týmy Unhoště a Hředle.

Horní Počáply přivítaly z celkem 64 týmu, které se účastnily základních kol do finále 24 kvalifikovaných týmů v neděli 23. června 2019, počasí bylo slunečné, areál parádně připravený, organizace skvělá. Vyjma finále se utkání hrála na 1x 18 minut, to je snad jediné na diskusi, o pár minut více by úrovni turnaje slušeno více.

Tým Hostouně se v základní skupině finálového dne sehrál zápasy:

Hostouň - Čechtice/Křivsoudov 1:1, tohle nebyl úplně dobrý vstup do turnaje, převahu jsme nedokázali uplatnit brankově a bohužel jsme jednu po zbytečném faulu a penaltě obdrželi, v krátkém čase jsme již na vítěznou nedosáhli.

Hostouň - Kunice 2:0 , kvalitní soupeř z renomovaného klubu versus naše bojovnost a touha uspět. Pozorná obrana. A konečně také proměněné šance (a jedna z krásných branek po parádní kombinaci nebyla pro těsný (?) ofsajd uznána)

Hostouň - Kralupy 3:0, tento zápas byl od začátku v naší režii. Tým z Kralup byl ale věkově níže. Měli jsme jasnou převahu, a v phodovém tempu jsme šli za prvenstvím ve skupině

Skupinu jsme jasně vyhráli se ziskem 7 bodů, před Kunicemi se 4 body, Kralupy měly body 3 a Čechtice Křivsoudov 2.


Následovala polední pauza, vyplněná soutěžení a také dražbou různých dresů a artefaktů od známých sportovců. Největší dražební boj se strhnul o originální, hraný a podepsaný dres Cristiana Ronalda (!), na dobročinné účely přinesl 22 000 Kč a zcela určitě byl dobrou investicí pro dražitele. Pořadatelům se nakonec podařilo na podporu Markétky (bojuje se závažnou nemocí tzv. "syndromu motýlích křídel") vybrat 60 000 Kč! Když proběhlo předání částky (velmi emotivní moment), myslím, že většina z dětí si uvědomila jak obrovské štěstí mají, že jsou zdravé a mohou bez limitů sportovat a užívat si života. A věřím, že si řekli, že také budou pomáhat všem co to potřebují.


Po polední pauze se přiostřilo, play off, to je o jediné chybě. O tom ví své jinak výborně hrající tým Unhoště. Jediné zaváhání v zápase s Kunicemi (které pak potrálili i nás), když prohráli na penalty znamenalo konec nadějí a konečné 9. místo.

Nám se tohle vyhnulo, ale jednoduché to nebylo.

Nejprve jsme nastoupili do duelu s Jestřábí Lhotou. Duel jsme zvládli 3:1. Bylo znát, že tým cítí šanci, alespoň na medaili a chce uspět, a že si věří.

Schéma turnaje nám do cesty dále postavilo Vrdy. To byl zápas, který se nám vysloveně povedl, skóre 4:0 (za 18 minut) odpovídalo poměru sil na hřiští.

Věděli jsme, že medaile je blízko a také, že si v semifinále zopakujeme zápas se silnými Kunicemi. Ten první jsme zvládli, ale další se hraje od nuly. Utkání bylo dlouho bez branek a když jsme vsílili vedoucí branku, vypadalo to dobře, ne však nadlouho. Jedna chyba a jeden faul a penalta znamenaly otočení skóre v náš neprospěch. Čas ubýval a jen těžko se popisuje radost týmu v momentě vyrovnání. Tak duel i skončil a následoval nervozní penaltový rozstřel. Náš tým to ale bravurně ustál, ukázala se síla sestavy. Před gólmanem i střelci (zejména těmi posledními) "klobouk dolů". Jednoznačně nejtěžstí zápas turnaje.

Čekal nás poslední krok. Soupeřem ve finále nám byly Hředle, tedy tým z Rakovnicka, který spolu s námi a s Unhoští postoupil ze základního kola. Finále se hrálo na již regulernějších 2x 10 minut. Nástup jak z Ligy mistrů, většina týmů si našla svého favorita a kulisa a atmosféra byla opravdu skvělá. Kluci a holka v našem týmu si to užívali a podali koncentrovaný výkon. Oboustranně se čekalo na chybu soupeře.Těch soupeř vyrobil více, ale potrestali jsme jedinou a to až v druhé půli. Po faulu na našeho hráče došlo na pěknou rychlou kombinaci a po pěti příhrách jsme vstřelili jedinou branku finále (ZDE). Poslední minuty jsme měli hru pod kontrolou, mohli jsme i navýšit. Závěrečný hvizd, euforie a obrovská radost. We are the champions, to se nikdy neoposlouchá. Pohár, medaile, zájezd na utkání rakouského mistra FC Red Bul Salzburg.

Celkové pořadí finále:

1. Hostouň, 2. Hředle, 3. Kunice, 4. Jesenice, 5. Hrusice, 6. Zruč, 7. Vrdy, 8. Dobrovice, 9. Unhošť, 10. Č. Pečky, 11. Bohutín/ Podlesí, 12. J. Lhota, 13. Březnice, 14. Radim, 15. Hradištko, 16. D. Pole, 17. Vyžlovka, 18. Sedlec-Prčice, 19. Milín, 20. Čechtice/Křivsoudov, 21. Milovice, 22. Čechie Kralupy, 23. Sporting MB, 24. H. Počaply/ Veltrusy.

K turnaji se vyjádřil hlavní trenér Jaromír Boháč (bez oprav diakritiky, převzato z mobilní platformy):

Dobry den, posilam hodnoceni Kaba cupu. Vyborne hriste, dobra organizace, vynikajici rodice, velmi dlouhy den, ktery jsme nezacali uplne dobre. 1. zapas z nasi strany lehce ospaly a uvodni remiza nebyla idealnim vstupem do turnaje, zvlaste pri nastavenem hernimu klici. Dalsi zapasy uz same vyhry az do semifinale, kdy jsme se znovu utkali s Kunicemi, ktere jsme ve skupine porazili 2:0. Semifinale skocilo 2:2 a byl to pro nas nejtezsi zapas v celem turnaji. Nakonec po promenene 6 penalte jsme postoupili do finale. Finalovy zapas jsme zcela ovladli a jen skoda nepromenenych sanci. 1:0 bylo pro soupere milosrdne. Nechci hodnotit jednotlivce, protoze je to uspech celeho tymu. Pilire naseho muzstva nechali na hristi vse a hraci 2008 se s o dva roky starsim hracum casto vyrovnali. Behem turnaji jsme predvedli krasne fotbalove akce i kdyz vzdy neskoncili brankou. Dali jsme si na zacatku jarni casti 3 cile. Vitezstvi ve starsi pripravce a mladsich zacich a uspet ve finalove casti Kaba cupu. Vsechny cile jsme splnili. Muzeme se tak s mirnym optimismem divat na dalsi sezonu. JB

Chtěli bychom poděkovat všem, kteří nás přijeli do Počápel podpořit, předsedovi klubu panu Hondlovi, panu Mokroluskému, Lukášovi Horníčkovi, za pomoc trenérovi Lukášovi Nachtigalovi, Davidovi Šípovi, který se postaral o dopravu, zázemí, "vitamíny a pitný režim", rodičům, kteří přijeli a také několika spoluhráčům a kamarádům. Samozřejmě Jaromírovi Boháčovi, strategii nastavil perfektně. Ta týmová radost, na to všichni aktéři jen tak nezapomenou. 

 • VIDEO KÁBA CUP 2019 (Milan Syrový) ZDE
 • VIDEO KÁBA CUP 2019 - Sokol Hostouň (Bohumil Kučera) ZDE
 • VIDEO - FINÁLE krátký shot (Martin Jakeš) ZDE
 • FOTOGALERIE (Bohumil Kučera) ZDE
 • FOTOGALERIE SOKOL HOSTOUŇ ZDE
 • Report + foto  Mělnický deník ZDE
 • Report + foto Kladenský deník ZDE
 • Stránky pořadatele (+ odkazy) https://www.kabacup.cz/  
Děkujeme pořadatelům, zejména patronovi turnaje panu Jiřímu Kabylovi a ředitelce paní Iloně Válkové, sponsorům, bylo to skvělé!

 Text, foto, video - Bohumil Kučera

 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
Fan Shop Sokol Hostouň