U13 | S Hořovickem nás opustilo štěstí

V přeložené dohrávce 5. kola  ZT mladších žáků - Globus Cup 2020, (podrobnosti o turnaji naleznete ZDE ) se náš tým utkal s HOŘOVICKEM. Se soupeřem jsme se utkali na podzim, prohráli jsme tehdy v „divném“ zápase na strašidelném terénu, kdy jsme měli pocit, že hrajeme proti všem a proti všemu, 1:2.

Forvard Adam Dhouieb v souboji s Hořovickým obráncem / foto: Bohumil Kučera

Soupeři jsme chtěli podzimní prohru samozřejmě vrátit. Začali jsme aktivně, měli jsme převahu, co je ale platná, pokud jí neumíme brankově potvrdit. Pěkná Jirkova hlavička skončila na tyči. Soupeř se dostal do vedení po naší chybě, po rohovém kopu jsme špatně hlavičkovali a bohužel míč skončil v naší síti, stane se, jedeme dál. Další branku soupeř vsítil po parádní střele je střední vzdálenosti, balón zapadl těsně pod břevno. Pak jsme se konečně trefili i my, přesně soupeřův vingl vymetla pohotová střela z kopačky Míšy (akce zde). Poločas skončil 1:3, neodpustili jsme si školáckou chybu v kombinaci a soupeř skvěle využil rychlý protiútok s chytrým zakončením.

Druhá půle probíhala podobně. Soupeř odskočil na 4:1, nevzdávali jsme to. Snížili jsme opět po hezkém zakončení, Davidem Myslíkem, na 4:2 (akce zde). Cítili jsme šanci. Naděje ale skončily po dalších dvou laciných brankách, jedna z nich vlastní, Hořovičtí z boku propasírovali míč mezi přední tyčku a našeho hráče, který jí málo zavřel. Podtrženo sečteno, oba týmy vsítily 4 branky, skóre ale vyško 6:2 pro Hořovické. Tak snad příště budeme podpořeni trochou toho fotbalového štěstí, dnes to tak nebylo. V závěru utkání navíc byl zraněn náš gólman, když soupeřův forvard zavadil kopačkou o jeho hlavu, když jej přeskakoval. Zbytečné, Čápi měl balón pod kontrolou, na tohle by se mělo dávat větší pozor. Zdraví hráčů je vždy více než sportovní výsledek.

Trenér Jaromír Boháč k utkání stručně uvedl (bez oprav diakritiky...): Jeste jednou dobry vecer. Dnesni jsme hrali odlozene utkani zimni ligy s Horovickem. Bohuzel je stale nas tym zdecimovan nektery zranenimi, ci nemocemi a Kaspi je na horach. Po dlouhe dobe s nami hral opet Misa Siktanc, ktery zapas zvladl dobre a v druhem polocase byl i ucastem rady nasich hezkych akci. Nejvice nas bohuzel srazeji nepromenene sanci a fatalni chyby v obrane. Dnes se k tomu pridala i smula v podobe dvou vlastnich golu. Zapas byl vyrovnany. U nas uz obcas zafungovalo vystaveni hry dopredu od golmana, kdyzto souper se po celou dobu spolehal na dlouhe nakopy. Nas dnesni vykon pres prohru je prislibem do dalsich utkani. Vsichni nasi hraci dnes stridali lepsi chvilky s temi horsimi. Trosku mi stale chybi vice kolektivni vykon. Prohra 2:6 mrzi, ale v ramci zimni pripravy se az tak moc nedeje. Protoze jsmena nekterych postech museli kombinovat ruzne hrace, tak za zminku stoji dobry vykon Michali na postu leveho obrance. Pet minut pred koncem hrac soupere nestastne zranil Capiho, ale verim, ze bude v poradku. Hodnoceni jednotlivcu jsem probral v satne po zapase a budu se tesit, ze si poznatky vezmou k srdci a na turnaji v nedeli to bude zase lepsi. JB

Sokol Hostouň – Hořovicko 2:6 (1:3)

Sestava: Čáp – Fanta, Šíp, Šiktanc, Kučera, Táborský, Klíma, Myslík, Dhouieb, Břízová, Zoubek

Branky: Břízová,  Myslík

FOTOGALERIE ZDE

VIDEOSESTŘIH ZDE

V neděli 16. února 2020 se účastníme turnaje v Rakovníku, tým je opět značně oslaben, ale budeme bojovat ze všech sil. (.... a v Rakovníku se dařilo).

Text, foto:  Bohumil Kučera