U13 | První krok Zimní ligy Motorlet se nám povedl, ubojovali jsme výhru s Duklou

Podzimní část soutěže skončila, ale za pec neskáčeme, užijeme si raději další ročník Zimní ligy Motorlet. Loňská zkušenost je taková, že je to opravdu kvalitní přípravný seriál na "fotbalové jaro".  První zápas s Aritmou jsme měli sehrát v sobotu 1. 12. 2018, ten však byl přeložen na další víkend z důvodů velmi nepříznivého počasi, nezpůsobilého terénu. Fakticky tedy úvod do soutěže obstaralo klání s Duklou Praha, dívčím výběrovým týmem. Ten se konal hned v neděli 2. 12. 2018. Počasí nebylo o nic lepší, celý zápas provázel déšť, sníh ale z plochy již zmizel a UMT "Klausovka" tedy byla uznána způsobilým terénem.

Věděli jsme, že to nebude jednoduchý zápas a to se potvrdilo. Soupeřky byly velmi pohyblivé, hodně důrazné a takticky vyspělé. Dařilo se jim narušovat naši hru poctivým hlídáním hráčů a prostoru. A čekaly na své brejkové šance. Ty jsme  s vekou dávkou úsilí eliminovali, někdy i se špetkou štěstí. Dvě tři tutovky vykryl gólman "Čápi". Nicméně drobnou převahu jsme v průběhu přetavili ve dvojbrankovou výhru, díky trefám Niki a Alexe. Výhra je samozřejmě úspěchem celého týmu.

Utkání stručně zhodnotil hlavní trenér Jaromír Boháč, mj. řekl (bez úprav diakritiky, převzato z mobilní platformy):

Dobry vecer, hodnoceni dnesnich zapasu zimni ligy. MZ: Hostoun: Dukla, 2:0. Hodne duraznych souboju, casto jsme je prohravali a nektere hracky nam svoji rychlosti a technikou delaly velke problemy. Obe muzstva nepromenila radu sanci. Nase hra postradala klid, dobrou rozehravku a presnou prefinalovou prihravku. Dnes to byl hlavne boj se stastnym koncem pro nas.

FOTOGALERIE >> ZDE , popř. ZDE (vyšší rozlišení)

V dalším týdnu nás čeká Motorlet 08 a také dohrávka s Admirou. V jednání je prestižní přátelský zápas s týmem Bohemians Praha.

Držte nám palce.

Foto, text: Bohumil Kučera