U13 | POVRLY 2019, na medaile jsme nedosáhli

O první květnový den se náš výběr U13 doplněný i o hráče ročníku 2008 (a náhradní brankář dokonce ročník 2009!) zúčastnil turnaje O Pohár Měď Povrly 2019. Celkem 20 týmů bylo rozděleno do 4 skupin, následovaly semifinálové skupiny a boje o konečné umístění. Utkání se hrála bohužel pouze na čas 1x 15 minut a s celkem velkými prodlevami, možná by bylo regulernější turnaj zúžit a sehrávat alespoň 20 minutové duely.

Do turnaje jsme vstoupili remízou 1:1 s AFK Slavoj Podolí Praha, dotahovali jsme a nepodařilo se i přes převahu vstřelit vítěznou branku, resp. branku jsme vstřelili, ale byla dodatečně odvolána pro údajný výkop přes polovinu hřiště (?). Následovaly tři výhry s Libercem, Žákavou a Svádovem-Olšinkami. Ze základní skupiny jsme postupovali z prvního místa.

V dalších bojích jsme narazili na Kadaň, utkání jsme zvládli dobře, výhra 3:0 byla zasloužená. Začala se nám rýsovat celkem zajímavá šance na dobré umístění, a to nás možná trochu svázalo, třebas jsme i mysleli, že se turnaj dohraje sám. Tým z Plzně - Košutky (2008+2007) nás zcela rozložil a přehrál. Kombinace a zejména nasazení výborné, sehrané signály. Jejich výhra 3:0, zasloužená. Možná jen škoda, že jejich fanoušci a trenéři hloupě slovně atakovali naše urostlejší hráče ročníku 2006 (přestože turnaj je určen hráčům s limitem 2006), skoro by jeden měl chuť říci "sorry, že jsem vyrostl"...

Následoval rozbor a týmová porada. Trenér se pokusil tým povzbudit a motivovat, ale hořké odpoledne pokračovalo i v duelu s FC Tempo Praha, pokud bychom měli mít šanci na medaile, museli jsme vyhrát. Naše šance ale likvidoval brankář soupeře, někdy byla branka příliš malá. Pražané nakonec překvapili našeho brankéře dobrou trefou z dálky, nestačil se vrátit, míč propadl mezi břevnem a jeho rukavicemi. Vyrovnat a otočit jsme již nezvládli. V semifinálové skupině jsme skončili třetí. Poslední duel již byl jen o poslední pohárek za páté místo, chtěli jsme alespoň ten, ale došly nám síly a s Xaverovem B jsme prohráli 0:2. Celkové 6. místo i tak bereme jako dobré umístění.

Turnaje jsou především částí přípravy a možnosti konfrontace s týmy různých herních stylů a kvalit, i my jsme alternovali a leccos si ověřili a vyzkoušeli.

Turnaj krátce zhodnotil trenér Jaromír Boháč, mj. řekl (bez oprav diakritiky, převzato z mobilní platformy):

"Dobry vecer, k dnesnimu turnaji nebudu psat hodnoceni, protoze vetsina rodicu byla pritomna. Jen me mrzi, ze vysledkove dobre dopoledne jsme v odpolednich zapasech neprodlouzili.  ....  Presto 6. misto je pro nas nejlepsim umistenim z trech dosavadnich ucasti. Jdeme dal. V soutezi MZ A nas cekaji v patek a v pondeli dva zasadni zapasy jara.

Výsledky našich zápasů:

Skupina: Hostouň - Slavoj Podolí 1:1, Hostouň - Žákava 2:0, Hostouň - VTJ Liberec 1:0,  Hostouň - Olšinky/Svádov 1:0.

SF skupina (některé zápasy se přebíraly ze zákl. sk.): Hostouň - VTJ Liberec 1:0, Hostouň - Podolí 1:1, Hostouň - Tempo Praha 0:1, Hostouň - Plzeň 0:3

Duel o umístění 5.- 6. místo: Hostouň - Xaverov B 0:2

• FOTOGALERIE ZDE, kompletní ZDE